ضرورت تقویت ناوگان امدادی/وزارت بهداشت از هلال احمر جدا نیست

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه رونمایی از بالگردهای جدید امدادی که صبح شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری انجام شد، با اشاره به قرار گرفتن ایران در منطقه‌ای که وقوع حوادث طبیعی زیادی را  است. بی‌تردید تقویت ناوگان هوایی هلال‌احمر ضروری است. امیدواریم همه از جمله مردم و پس از آن دولت و مجلس به  هلال‌احمر کمک کنند.

وی در ارتباط با همکاری و تعامل وزارت بهداشت و هلال‌احمر، گفت: هلال‌احمر و وزارت بهداشت از یکدیگر جدا نیستند. همکاری‌هایی در گذشته داشته و اکنون هم داریم. به طوری که بیش از ۲۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی ما متعلق به هلال‌احمر است. در حوزه اورژانس نیز از خدمات امداد و نجات استفاده می‌کنیم.

وزیر بهداشت در پاسخ به سئوالی درباره بالگردهای امدادی که در عملیات‌های اورژانسی حضور خواهند داشت، تصریح کرد: این بالگردها چندان برای آمبولانس هوایی مناسب نیستند. آمبولانس هوایی بالگرد خاص خود را می‌طلبد، اما در جایی که لازم باشد، حتما از خدمات بالگردی هلال‌احمر در زمینه اورژانس استفاده می‌کنیم.

هاشمی با تاکید بر اینکه سرعت عمل در امداد و نجات بسیار مهم است، گفت: سرعت عمل در امدادرسانی منجر به کاهش آسیب ها، کاهش مرگ و میر و معلولیت‌ها خواهد شد.

وزیر بهداشت، امدادرسانی را از وظایف ذاتی هلال‌احمر دانست و افزود: وزارت بهداشت و هلال‌احمر همکاری‌های نزدیکی با یکدیگر دارند، بطوریکه بخشی از مأموریت‌های وزارت بهداشت در اورژانس را هلال‌احمر انجام می‌دهد. برهمین اساس بی‌تردید تقویت هلال‌احمر، کمک به وزارت بهداشت نیز خواهد بود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت تقویت ناوگان امدادی/وزارت بهداشت از هلال احمر جدا نیست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبرگذاری مهر - سلامت ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-274112) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبرگذاری مهر - سلامت