برنامه ریزی برای مقابله با بحران‌ها در سلطانیه

استان‌ها > زنجان - جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سلطانیه، به ریاست فرماندار سلطانیه و با حضور مدیر کل مدیریت بحران استان، معاون جمعیت هلال احمر استان و اعضای مربوطه این شورای شهرستانی، در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین؛ در ابتدای این جلسه، پرویز خالقی، فرماندار سلطانیه گفت: عمده هدف برگزاری این نشست، اتخاذ تصمیمات کارآمد و موثر درجهت برنامه ریزی های لازم برای مقابله با مسائل ناشی از وقوع حوادث طبیعی است و از این منظر مدیران و مسئولان عضو در این شورا بایستی در حوزه کاری خود، اقدام به برقراری تمهیدات ضروری در این راستا نمایند.
این مسئول با اشاره به اینکه کشور ایران در کنار تمامی ظرفیت های خود، جزو 10 کشور اول در سطح جهان بشمار می رود که بیشترین حوادث طبیعی در آن اتفاق افتاده است، ادامه داد: موقعیت خطرپذیری ایران می طلبد تا برنامه ریزی موثری در این زمینه صورت پذیرفته و آمادگی قبلی از سوی مردم و مسئولان مربوطه امر برقرار باشد.
وی همچنین افزود: از 40 نوع حادثه طبیعی در جهان، تاکنون 31 مورد در کشور ایران اتفاق افتاده که اینها به عنوان زنگ هشداری است تا آحاد جامعه آمادگی لازم، قبل از وقوع حوادث را داشته باشند.
به گفته خالقی متولیان مربوطه امر از قبیل مدیریت بحران استان، جمعیت هلال احمر می توانند اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران، دهیاران، شوراهای اسلامی، روسای ادارات، فرهنگیان و آموزگاران مدارس را به عنوان جوامع هدف خود و ظرفیتهای قابل توجه در امر آموزش درنظر گرفته و با انجام آموزش های لازم، اقدام به پیشگیری از مسائل ناشی از بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی کنند.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری مانورها در سطوح مختلف اظهار کرد: سنجش میزان آمادگی دستگاه ها و ارزیابی میزان مدیریت منابع توسط مدیران، در صحنه وقوع حوادث و ... بایستی از جمله اهداف برگزاری مانورها بشمار برود و در این زمینه اقدامات دستگاهها در قبل، حین و بعد وقوع بحران، مورد سنجش واقع شده و نقاط ضعف و قوت به صورت کارشناسی مورد تحلیل و بهره برداری قرار گیرد و همچنین تصریح ساخت: برگزاری مانورها در مناطق صعب العبور و محروم که توان مدیریتی مضاعفی را می طلبد مورد توجه متولیان مربوطه باشد.
وی با تأکید بر اینکه خودگردانی تیم ها و اکیپ های ذیمدخل در مانورها نباید باعث موازی کاری و اتلاف زمان و هزینه ها شود، تصریح نمود: پیش آمادگی لازم بایستی توسط ارگانهایی نظیر نیروهای انتظامی، بخشداریها و ... صورت پذیرد.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ضمن تأکید بر اینکه بایستی سوخت جایگزین گاز طبیعی و نیز آب شرب، توسط مبادی ذیربط مربوطه و بویژه دستگاه های خدمات رسان برای ایام سرد سال درنظر گرفته شده و تأمین گردد، اضافه کرد: امر آموزش آتشنشانان به عنوان یکی از نیروهای تأثیرگذار در حوادث نیز بایستی توسط متولیان مربوطه مورد توجه واقع پذیرد.
فرماندار سلطانیه با اشاره به اهمیت ایجابی ابزار و ماشین آلات در بکارگیری به هنگام بروز حوادث از مدیر کل مدیریت بحران استان خواست تا ضمن تأمین ادواتی نظیر آمبولانس های کمکدار و ... ویژه شهرستان سلطانیه، نسبت به بررسی های میدانی برخی از روستاهای شهرستان، به منظور شناسایی منازل کم مقاومت اقدام و گام های اساسی درجهت مقاوم سازی این دسته از منازل برداشته شود.

46


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه ریزی برای مقابله با بحران‌ها در سلطانیه» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-279058) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین