فاضلاب تهران هدر می‌رود،‌ البته در زمین های کشاورزی!

محمد حسین بازگیر در خصوص آبیاری مزارع کشاورزی با فاضلاب گفت: این کار غیر اصولی و غیرقانونی است و علاوه بر آلودگی آب و خاک سبب آلودگی محصولات غذایی شده و مشکلاتی را برای سلامت مردم ایجاد می‌کند.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران ادامه داد: اگر منشاء فاضلابی که با آن مزارع را آبیاری می‌کنند فاضلاب صنعتی یا فاضلاب یک واحد خدماتی، تولیدی باشد وظیفه برخورد و پیگیری آن با اداره محیط زیست است ولی اگر منشأ آن فاضلاب‌های انسانی و خانگی باشد شرکت آب و فاضلاب باید پیگیری کند.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از فاضلاب‌های خانگی شهر تهران تصفیه نمی‌شود گفت: متاسفانه به علت عدم تکمیل طرح جامع فاضلاب تهران بخش عمده‌ای از فاضلاب‌های خانگی وارد شبکه اصلی تصفیه فاضلاب نشده و این سبب بروز مشکلاتی برای سلامت مردم می‌شود.

بازگیر گفت: همکاران ما در وزارت جهاد کشاورزی استان تهران باید آب کشاورزی را از فاضلاب جدا کرده و نوع و الگوی کشت هر زمین را اعلام کرده؛ همچنین در مکان‌هایی که امکان آمیخته شدن فاضلاب با آب کشاورزی وجود دارد الگوی کشت را عوض کرده و با مزرعه‌دار برخورد کنند.

وی با بیان اینکه مواد غذایی که در مزارع کشاورزی تولید می‌شوند مانند تمام مواد غذایی دیگر باید تحت پایش و نظارت معاونت غذایی وزارت بهداشت قرار گیرد، گفت: در صورت تایید وزارت بهداشت مبنی بر آلوده بودن مواد غذایی کشت معدوم شده و با تولیدکننده برخورد خواهد شد.

۴۷۴۷


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فاضلاب تهران هدر می‌رود،‌ البته در زمین های کشاورزی!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-279060) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین