حرفهای بانوی ملی‌پوش بیلیارد ایران/محمدی:مرفه بی‌درد نیستیم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ اکرم محمدی اولین بانوی ایرانی است که موفق به کسب مدال در رقابت‌های بین‌المللی بیلیارد شده است. او در این مورد می گوید: من در این مسابقات در دو بخش اسنوکر و ناین‌بال شرکت کردم که خوشبختانه توانستم در بخش ناین‌بال به مدال برنز دست پیدا کنم.

او در ادامه گفت: در این مسابقات شرکت‌کنندگان مطرحی از کشورهای تایلند و چین شرکت کرده بودند که باعث شده بود این مسابقات در سطح بسیار بالایی برگزار شد.

عضو تیم ملی بیلیارد بانوان ایران با اشاره به اینکه تا چند سال پیش توجه چندانی به رشته بیلیارد نمی‌شد گفت: بسیاری تصور می‌کردند بیلیارد یک رشته ورزشی نیست و بیشتر برای سرگرمی و تفنن از آن استفاده می‌شود. اما خوشبختانه در چند سال اخیر نگاه‌ها به بیلیار تغییر کرده و با توجه به اینکه بیلیاردبازهایی همچون سرخوش، وفایی و واحدی در سطح جهانی موفق به کسب عنوان شدند می‌توان انتظار داشت استقبال بیشتری از این رشته ورزشی انجام بگیرد. از 2 سال گذشته هم به خاطر توجه رسانه‌های به این رشته بانوان بیشتری جذب بیلیارد شدند.

محمدی ادامه داد: من تنها 4 سال است که در رشته بیلیارد فعالیت می‌کنم اما روند پیشرفتم بسیار سریع صورت گرفت و با این حال باز هم می‌خواهم پیشرفت کنم و به این مدال اکتفا نخواهم کرد. یکی از مهمترین نکاتی که در بیلیارد باید مورد توجه قرار بگیرد این است که بیلیارد نیاز به آمادگی جسمانی بالایی دارد. در یک مسابقه بیلیارد یک بازیکن بدون آنکه خودش متوجه شود چندین کیلومتر پیاده‌روی می‌کند. ضمن این که تمرکز هم در این رشته نقش زیادی دارد.

او درباره نگاه جامعه به رشته بیلیارد گفت: متاسفانه بیشتر افراد جامعه تصور می‌کنند که کسانی که در بیلیارد فعالیت می‌کنند جزو مرفهان بی‌درد هستند در حالی که بیشتر بیلیارد‌بازها جزو طبقه متوسط به لحاظ مالی هستند.

عضو تیم ملی بیلیارد بانوان ایران ادامه داد: در حال حاضر حدود 120 بیلیاردباز به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند که در بین آنها تنها یک بانو حضور دارد. آرزو دارم روزی بتوانم در جمع حرفه‌ای‌ها حضور داشته باشم و برای این کار از هیچ تلاشی دریغ نخوهم کرد.

محمدی در پایان صحبت‌هایش گفت: جایگاهی که در اختیار دارم را مدیون مربیانم به خصوص آقایان واحدی و شهلا هستم که از همه آنها تشکر می‌کنم.


256 41


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حرفهای بانوی ملی‌پوش بیلیارد ایران/محمدی:مرفه بی‌درد نیستیم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-279063) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین