خروج غیرمنتظره سفیر سعودی از مصر

بین الملل > خاورمیانه - تسنیم نوشت: سفیر عربستان سعودی در مصر، روز چهارشنبه به صورت غیرمنتظره قاهره را به مقصد ریاض ترک کرد. برخی منابع، بروز تنش در روابط میان این دو کشور را علت احضار این سفیر از قاهره اعلام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، «احمد بن عبدالعزیز قطان» سفیر عربستان سعودی در مصر، روز چهارشنبه قاهره را به مقصد ریاض ترک کرد. وی در این سفر 3 روزه، با مقام‌های کشورش درباره روابط دوجانبه ریاض و قاهره گفت‌وگو خواهد کرد.

سفیر عربستان در مصر تدابیر سفر خود را در سالن «VIP» (ویژه شخصیت‌های مهم و صاحب‌منصب) در فرودگاه بین‌المللی قاهره به انجام رساند و با هواپیمای شماره 310 تابع خطوط هوایی عربستان عازم ریاض شد.

در همین راستا، منابع آگاه با اعلام اینکه سفیر سعودی، روز شنبه از ریاض وارد قاهره خواهد شد، تصریح کردند، طی این چند روز سفر احمد قطان، یک هیات بلندپایه مصری عازم عربستان خواهند شد تا با مقام‌های این کشور درباره آخرین تحولات منطقه و پیامدهای آن بر روابط قاهره و ریاض گفت‌وگو کنند.

در این میان، برخی منابع احتمال دادند که سفر احمد قطان به عربستان در پی بروز تنش در روابط ریاض و قاهره به‌ویژه توقف کمک‌های نفتی عربستان به مصر و نیز اقدام مصر در رای دادن به قطعنامه روسیه درباره سوریه در شورای امنیت باشد؛ این اقدام مصر برخلاف میل و خواسته عربستان بود که انتظار داشت قاهره به این قطعنامه رای منفی بدهد و این امر سبب وخیم شدن روابط میان دو کشور پس از رد و بدل کردن اتهامات در شبکه‌های اجتماعی شد که برخی می‌گویند که اقدام عربستان برای فراخوانی سفیر خود به این علت است.

52311


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خروج غیرمنتظره سفیر سعودی از مصر» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-279066) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین