عاشورا مکتبی روشن برای هدایت همه نسل‌ها است

به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی شامگاه چهارشنبه در مراسم شام غریبان کودکان بهزیستی اراک با اشاره به اینکه عاشورا تنها به شیعیان و مسلمانان اختصاص ندارد اظهار داشت: عاشورا بازتاب و انعکاسی جهانی دارد و حادثه عظیم عاشورا را تنها خدا می‌تواند به معنای حقیقی آن تعریف و معرفی کند.

وی افزود: امروز جریان عاشورای حسینی به یک جریان جامعه جهانی مبدل شده و در هر گوشه‌ دنیا شاهد عزاداری مسلمانان هستیم و حتی بعضی از پیروان ادیان دیگر برای حاجاتشان برای حضرت سیدالشهدا(ع) نذر می‌کنند.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: امام حسین(ع) اجرای معروفات و زدودن و مقابله با منکرات در جامعه را دنبال می‌فرمودند بنابراین باید از نگاه شعارگونه اهداف حماسه عاشورا گذشته و حقایق این قیام همیشه ماندگار و وظایف خود را به‌صورت دقیق و صحیح و عمقی تشخیص دهیم.

امام جمعه اراک با اشاره به حرکت امام حسین(ع) در معرفی چهره ناب اسلام محمدی گفت: سیدالشهدا(ع) برای معرفی و نشان‌دادن چهره واقعی و حقیقی اسلام ناب محمدی تلاش فرمودند و این در حالی بود که به‌خوبی آگاه بودند که این مهم جز با ایثار خود و اطرافیانشان برای زدودن انحرافات، ترویج معروفات و کوتاهی دست طغیان و حرص در امت اسلامی امکان‌پذیر نیست.

وی بیان کرد: امروز باید جوانان را با فرهنگ اسلامی شیعی آشنا کرد و با انجام درست و دقیق این آرمان‌ها چهره حقیقی شیعه را برای جهان که پر از خرافات است نمایان و تبیین کنیم.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: تربیت معنوی از مهم‌ترین سرماه‌های یک جامعه به‌شمار می‌رود مستقیما بر کاهش آسیب‌های اجتماعی و از بین بردن چالش‌های پیش‌رو تاثیرگذار است.

مسئولان برای حل آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی برضرورت توجه به مسئله آسیب‌های اجتماعی در جامعه تاکید کرد و گفت: امروزه کشورمان با مشکلات و آسیب‌های اجتماعی روبه‌رو است به‌طوری که مقام معظم رهبری از 5 آسیب اجتماعی به‌عنوان وظایف اصلی و اولویت‌های کاری مسئولان و متولیان امور اعلام فرمودند.

وی افزود: نگاه و توجه مسئولان و مدیران اجرایی و نمایندگان مردم در مجلس باید در برنامه ششم به صورت ویژه بر مسئله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قرار داشته باشد زیرا مقابله و مهار این آسیب‌ها، هزینه کمتری نسبت به نتایج تخریب‌گر آن دارد.

امام جمعه اراک با اشاره به وظایف سازمان بهزیستی تصریح کرد: سازمان بهزیستی از مجموعه‌های مهم و حمایت‌گر اجتماعی در کشور به‌شمار می‌رود و افرادی که در این مجموعه در حال خدمت‌رسانی به جامعه هدف هستند باید با شناخت درست مدیریتی از ظرافت اجرای مسئولیت‌ها و با علاقه و ایثار خدمت به مردم را دنبال کنند.

وی افزود: از سوی دیگر باید توجه ویژه‌ای به خیران در جامعه شود چرا که این بخش از جامعه در مقابل اقشار آسیب دیده و ضعیف جامعه وظایف سنگینی بردوش دارند که قطعا با حمایت و کمک‌هایشان می‌توانند تاثیری شگرف و بنیادی در کاهش آسیب‌ها و دردهای جامعه داشته باشند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عاشورا مکتبی روشن برای هدایت همه نسل‌ها است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( 598 ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-279078) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : 598