یک شاعر آیینی:‌ مداحان ما اطلاعات کافی ندارند

حسین اسرافیلی، شاعر آیینی کشورمان در خصوص ویژگی‌های اشعاری که در عزاداری‌ها به کار می‌روند، گفت: شعرهای عاشورایی خوبی در طول تاریخ سروده شده‌اند و امروز نیز اشعار خوبی در این حوزه سروده می‌شوند، اما به هر حال برخی اشعار به کار گرفته شده در برخی مداحی‌ها بی‌کیفیت هستند. از نظر ارزش‌های ادبی این اشعار تنزل یافته‌اند و شاید علت آن به میزان سواد برخی از مداحان در تشخیص اشعار خوب و کیفی برمی‌گردد.

وی افزود: مشکل ما این است که برخی از مداحان اطلاعات و سواد شعری کافی ندارند. از طرف دیگر بیشتر شاعرانی که در حوزه سرودن اشعار آیینی فعالیت می‌کنند، در مورد اهل بیت(ع) و تاریخ عاشورا اطلاعی ندارند یا وقتی شعر آیینی می‌گویند از همان تعابیری بهره می‌برند که از آنها در اشعار عاشقانه استفاده می‌کنند.

این شاعر خاطرنشان کرد: از ایرادهای دیگر وارد بر اشعاری که در مداحی‌ها از آنها استفاده می‌شود، می‌توان به این امر اشاره کرد که گاهی مداحان وزن شعر سالم را به هم می ریزند. البته نوع شعرخوانی یک مداح نیز در ارزش کیفی شعر به کار رفته مؤثر است.

57241


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک شاعر آیینی:‌ مداحان ما اطلاعات کافی ندارند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-279090) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین