پیش بینی کشت ۳۰۰ هزار هکتار گندم در استان زنجان

استان‌ها > زنجان - طبق برآوردهای صورت گرفته در مجموع حدود 300 هزار هکتار از اراضی زراعی استان در سال زراعی96 -95 به زیر کشت گندم می رود.

به گزارش خبرآنلاین؛حسین عامری، سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به کشت محصول گندم به صورت آبی و دیم در استان گفت: همه ساله عمده گندم کشت شده در استان به صورت دیم بوده و سال زراعی 96 -95 نیز پیش بینی می شود 280 هزار هکتار از اراضی زراعی استان به کشت گندم دیم اختصاص یابد.
وی با اشاره به تولید 405 هزار تن گندم طی سال زراعی 95 -94 در استان زنجان عنوان کرد: سال زراعی جدید نیز پیش بینی می شود از مجموع سطح زیر کشت گندم در استان 380 هزار تن محصول برداشت شود.
عامری زنجان را جزو 8 تا 10 استان نخست تولید کننده گندم در سطح کشورمان دانست و افزود: زنجان در زمره استان هایی است که تنوع ارقام در کشت گندم داشته و ارقام مختلفی را در این راستا به کشاورزان معرفی کرده است.
سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان سرداری، آذر2 و هما را از جمله ارقام گندم دیم در این استان برشمرد و بیان داشت: الوند، پیشگام، زارع، اروم و میهن نیز ارقام گندم آبی در استان به شمار می رود.
عامری با اشاره به حذف رقم «شهریار» از بین ارقام مورد کشت گندم آبی به دلیل نیاز آبی بالا و جایگزین کردن رقم «پیشگام» در استان زنجان تصریح کرد: رقم «میهن» نیز از امسال وارد چرخه کشت گندم آبی در استان می شود.
وی در پایان یادآور شد: سال زراعی گذشته سطح زیر کشت گندم در استان زنجان 305 هزار هکتار بوده است.

46


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش بینی کشت ۳۰۰ هزار هکتار گندم در استان زنجان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-279121) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین