رکورد شگفت انگیز کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران

رکورد شگفت انگیز کی روش

تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته موفق شد در ادامه رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در تهران کره جنوبی را شکست دهد.

تیم ملی ایران در حالی امروز با نتیجه یک بر صفر کره را شکست داد که شاگردان کارلوس کی روش به راحتی می توانستند دو یا سه گل دیگر وارد دروازه جدی ترین رقیب خود در راه صعود به جام جهانی کنند اما نکته مثبت تیم ملی این بود که این تیم هیچ موقعیت گلی به حریفش نداد.

کارلوس کی روش

برد ایران برابر کره جنوبی

اگر بخواهیم با آمار و ارقام به دیدارهای تیم ملی نگاه کنیم، این دیدار، دیدار شماره 65 تیم ملی همراه با کارلوس کی روش بود. البته کی روش اوایل امسال رکورد حضور در تیم ملی را به عنوان سرمربی در دیدارهای ملی شکست و از آن به بعد به نوعی این تعداد را به رکورد خودش اضافه می کند.

با این حال استخراج آمار از بازی های تیم ملی در زمان کی روش در رأس هدایت این تیم، یک نکته شگفت انگیز را برای تیم ملی فوتبال ایران عیان می کند؛ هدایت تیم ملی در 51 دیدار آسیایی و فقط 3 شکست!

درست است؛ تیم ملی ایران از مرداد سال 90 و از اولین دیدار تحت هدایت کی روش مقابل مالدیو (البته کی روش هدایت تیم ملی را از تیرماه 90 و در دیدار مقابل ماداگاسکار که یک تیم آفریقایی است به عهده گرفت) تا دیدار شب گذشته مقابل کره جنوبی در 51 بازی دوستانه و رسمی مقابل تیم های آسیایی گام به میدان گذاشته که از این 51 دیدار فقط 3 شکست مقابل عمان در یک بازی دوستانه و ازبکستان و لبنان در مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل برای این تیم حاصل شده است.

تیم ملی در این مدت در 34 بازی رقبای خود در سطح قاره کهن را شکست داد و در 14 مسابقه نیز با تساوی میدان را ترک کرده است.

کارلوس کی روش

کارلوس کی روش در تیم ملی معجزه میکند

رکورد شگفت انگیز کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رکورد شگفت انگیز کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( نمناک ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-279128) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : نمناک