«فضای مجازی» از محورهای «جنگ ترکیبی» امریکا با ایران است

به گزارش افکارنیوز،

 رضا سراج در همایش تسخیر لانه‌های جاسوسی مجازی استکبارستیزی با اشاره به شکستهای پیاپی امریکا از ایران و جبهه‌ مقاومت اظهار کرد: بعد از جنگ 33 روزه که نظام استکبار از جبهه‌ مقاومت شکست سنگینی خورد، امریکا با ایران وارد جنگ ترکیبی شد که یکی از محورهای این جنگ کار در بستر فضای‌ مجازی است.

وی با اشاره به شرایط جنگ ترکیبی و مقدمه این جنگ خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، لانه جاسوسی مرکزی برای براندازی انقلاب ایران شد و امریکا تمام توانش را برای شورش و تقویت نیروهای جدایی‌طلب گذاشت.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: نمونه این فعالیت‌ها، غائله‌های جدایی‌طلبی در کردستان، ترکمن‌صحرا، خوزستان است که شروع این فعالیت‌ها بوده و با جنگ تحمیلی ادامه پیدا کرد.

وی با اشاره به مدلهای جنگ ترکیبی تشریح کرد: جنگ ترکیبی شامل پنج مدل جنگ هست که نخستین مدل آن جنگ نرم است.

سراج در مورد جنگ نرم تصریح کرد: در جنگ‌نرم، سه بخش ادراک، افکار عمومی‌‌ و فرهنگی حائز اهمیت است که در ادراک، هدف دشمن تغییر محاسبات مسئولان در مدیریت افکار معنا‌بخشی به ارزش‌ها و در جنگ فرهنگی هدف تغییر فرهنگ عامه مردم است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نقش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در این جنگ متذکر شد: بین سه محور گفته شده در محو‌رهای مدیریت افکار و جنگ‌ فرهنگی، بستر اصلی در فضای مجازی است.

سراج یادآور شد: جنگ‌های دیگر که قابل ذکر است، جنگ اقتصادی با هدف جلوگیری از رشد اقتصادی‌ و فروپاشی‌اجتماعی ایران است؛ دیگری جنگ دیپلماتیک است که هدف‌ آن، تصویر‌سازی نظریه حرکت دورانی انقلابها است.

وی در مورد این نظریه گفت: این نظریه معتقد است که انقلابها پس از مدتی به نقطه قبل از انقلاب باز می‌گردند و امریکا با استفاده از بستر شبکه‌های اجتماعی این حرکت را در ایران شروع کرده است؛ خلاصه این جنگها، پروژه نرمال‌سازی ایران است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««فضای مجازی» از محورهای «جنگ ترکیبی» امریکا با ایران است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-284091) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز