انتقادات پوتین از سیاست آمریکا

به گزارش افکارنیوز،

پوتین در واکنش به سوالات مختلف خبرنگاران درباره تهدید های اخیر آمریکا مبنی بر اعمال تحریم هایی علیه روسیه به منظور تغییر سیاست های مسکو نسبت به سوریه، اعمال تحریم را یک سیاست شکست خورده و بی نتیجه دانست.

او با یادآوی بحران اوکراین تاکید کرد که تحریم های اعمالی کشورهای غربی علیه روسیه نه تنها جواب نمی دهد بلکه باعث سرسختی بیشتر مسکو در اعمال سیاست هایش خواهد شد.

پوتین با انتقاد از سیاست های واشنگتن در دو دهه گذشته پس از فروپاشی شوروی ، کشور خود را مخالف آمریکا ندانست بلکه گفت مسکو مخالف سیاست های یکجانبه و تحمیل گرایانه واشنگتن علیه دیگر کشورهاست.

پوتین با رد اتهام دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و " هک کردن سیستم داخلی حزب دموکرات آمریکا " به منظور افزایش شانس پیروزی دونالد ترامپ نامزد جنجالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به طور مقابل واشنگتن را متهم کرد که با خرج میلیارد ها دلار حتی از نزدیک ترین متحدان خود نیز جاسوسی می کند.

پوتین گفت: این نخستین بار نیست که روابط دو جانبه واشنگتن – مسکو قربانی کمپین های انتخاباتی در آمریکا می شود. هر چیزی ار دوستان آمریکایی ما انتظار می رود. آیا ما نمی دانیم که آمریکایی ها از همه جاسوسی می کنند و حتی نزدیک ترین متحدان شان را هم شنود می کنند؟ آمریکا سالانه میلیاردها دلار هزینه سرویس مخفی (آژانس امنیت ملی آمریکا) خود می کند تا نه تنها از دشمانش بلکه از نزدیک ترین دوستانش هم جاسوسی کند."

پوتین گفت : روسیه نمی داند در فردای انتخاب رییس جمهور جدید در آمریکا چه اتفاقی خواهد افتاد. تا کنون هیلاری کلینتون رویکردی تهاجمی و خصمانه علیه روسیه را به نمایش گذاشته و دونالد ترامپ تنها در مساله مبارزه با تروریسم خواستار همکاری با روسیه شده است اما هیچ کسی نمی داند که پس از انتخابات چه اتفاقی خواهد افتاد چون هر دو نامزد ممکن است رویکرد خود را پس از انتخابات تغییر دهند.

پوتین با تاکید بر اینکه دولت آمریکا به منظور انحراف دادن افکار عمومی این کشور به دنبال ایجاد دشمن فرضی در خارج از مرزهای این کشور است، افزود:" تصویر ایران و برنامه هسته ای این کشور  به عنوان یک دشمن و تهدید کارگر نبوده است و حالا به نظر می رسد تهدید روسیه را جایگزین آن کرده اند. از نظر من آمریکا از این کارت ویژه به طور موثری استفاده می کند."

او گفت روابط کشورش با آمریکا از دوره جنگ سرد بدتر نشده است.

پوتین تاکید کرد همه اختلافات بین دو کشور از زمان بحران تجزیه و جنگ داخلی یوگسلاوی شروع شد. به گفته پوتین روابط واشنگتن و مسکو به دلیل اصرار آمریکا برای تحمیل و دیکته کردن سیاست هایش به دیگر کشورهای جهان رو به وخامت رفته است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقادات پوتین از سیاست آمریکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-284120) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز