مبادلات اقتصادی فارس تا دو سال آینده در هنگ کنگ امکان پذیر می شود

استان‌ها > فارس - رئیس اتاق بازرگانی شیراز گفت: امیدواریم تا دو سال آینده بتوانیم حضوری فعال در نمایشگاه های کشور هنگ کنگ داشته باشیم تا مسیر برای مبادلات اقتصادی و صدور تولیدات استان فراهم شود .

به گزارش خبرآنلاین از شیراز، فریدون فرقانی عصر امروز شنبه در نشست مشترک گروه مطالعاتی کشور هنگ کنگ با فعالین اقتصادی با اشاره به اینکه، دلیل دعوت از این گروه آشنایی با ظرفیت های استان فارس و فعالین اقتصادی استان بوده، افزود: فعالین اقتصادی استان فارس تاکنون مراوده رسمی با کشور هنگ کنگ نداشته که امیدواریم با این اتفاق موجبات ورود فارس به نمایشگاه هایی که در این کشور برگزار می شود برای عرضه محصولات و تولیدات فارس فراهم شود.

وی افزود:  پیشنهاد ایجاد شورای مشترک اقتصادی و مبادلات بازرگانی به کشور هنگ کنگ داده ایم به طوری که بتوانند از منطقه ویژه اقتصادی با امکانات مناسب استفاده کنند.

رئیس اتاق بازرگانی شیرازبا تاکید براینکه، اولویت اول ما در کشور هنگ کنگ حضور در نمایشگاه های سالانه این کشور است، ادامه داد: برای رسیدن به این مهم باید تلاش کنیم زیرا در حال حاضر دیگر کشورها موقعیت مناسبی در این نمایشگاه ها دارند.

فرقانی افزود: با این برنامه ریزی هایی که داریم امیدواریم تا پایان سال95 وسال 96 بتوانیم  حضوری فعال در نمایشگاه های این کشور داشته باشیم تا مسیر برای مبادلات اقتصادی و تولیدات استان فراهم شود .

وی یادآور شد: ایران پس از تحریم ها به یکی از مقاصد شرکت های هنگ کنگی تبدیل شده و باید شرایطی ایجاد شود تا این تفاهم به نتیجه برسد.

 


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مبادلات اقتصادی فارس تا دو سال آینده در هنگ کنگ امکان پذیر می شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2857) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین