تشكيل 296 پرونده قاچاق كالا در گيلان

محمد درويش كردار عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به بازرسي از واحدهاي صنفي و غيرصنفي در استان در چهارچوب مبارزه با قاچاق كالا افزود : طي سال گذشته، با انجام هفت هزار و 246 مورد بازرسي از اين واحدها، اين تعداد پرونده قاچاق كالا در استان تشكيل شده است.
وي خاطر نشان كرد: از مجموع اين بازرسي ها، سه هزار و 479 مورد در قالب گشت هاي مشترك با حضور و همكاري پليس آگاهي، تعزيرات حكومتي، دانشگاه علوم پزشكي، اتاق اصناف انجام شده است .
وي بيشترين سهم تخلفات قاچاق كالا را مربوط به گروه لوازم آرايشي و بهداشتي عنوان و تصريح كرد: 137 پرونده قاچاق كالا مربوط به اين حوزه كالايي بوده كه پرونده تخلفاتي آنها به ارزش كلي 588 ميليون ريال جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي ارجاع داده شد.
رئيس اداره بازرسي و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گيلان تصريح كرد: پس از لوازم آرايشي و بهداشتي، كالاهاي دخاني، توتون و محصولات غذايي بيشترين بخش كشف كالاهاي قاچاق را به خود اختصاص دادند.
** تشكيل يكهزارو 600 پرونده تخلف در بخش آرد و نان در گيلان
رئيـس اداره بازرسي و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گيلان همچنين از تشكيل بيش از يك هزار و 600 پرونده تخلفاتي در حوزه عرضه و توزيع گندم، سبوس، آرد و نان طي سال گذشته در استان خبر داد.
وي اظهار كرد: طي يك سال گذشته با بيش از 21 هزار مورد بازرسي و نظارت بر عرضه و توزيع گندم، سبوس، آرد و نان استان، بيش از يك هزار و 600 پرونده تخلف به ارزش يك ميليارد و 307 ميليون ريال به مراجع قضايي ارسال شد.
وي تصريح كرد: بيش از 16 هزار مورد از اين بازرسي ها توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و بيش از چهار هزار مورد توسط بازرسان اتاق اصناف، از سطح مراكز عرضه گندم، سبوس، آرد، نان و كارخانجات نان انجام شده است.
درويش كردار همچنين از دريافت 274 مورد گزارش مردمي در اين بخش خبر داد و افزود: با پيگيري گزارش ها و شكايات مردمي 156 مورد منجر به كشف تخلف شد.
وي بيشترين تخلفات ثبت شده در بخش آرد و نان را به ترتيب مربوط به كم فروشي، عدم رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي و استانداردها، عدم درج قيمت و نصب نرخ نامه، عرضه خارج از شبكه و گرانفروشي عنوان كرد.
7296/6070

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشكيل 296 پرونده قاچاق كالا در گيلان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2871) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا