تعهدات دولت تدبير و اميد در حوزه سلامت هيچ وقت تمام شدني نيست

به گزارش ايرنا دكتر سيدحسن قاضي زاده هاشمي شنبه شب در مراسم بهره برداري از چند طرح حوزه سلامت استان گلستان در گرگان، افزود: دولت تدبير و اميد برآمده از راي مردم و رئيس جمهور مورد تاييد رهبري است و برخي تلاش ها براي ايجاد اختلاف و دور كردن دولت از مردم، رهبري و ساير اركان نظام بي ثمر بوده و به جايي نخواهد رسيد.
وي خطاب به كساني كه بر عليه دولت تدبير و اميد تلاش دارند، گفت: رئيس جمهور و اعضاي دولت از هيچ تلاشي براي آسايش و آرامش ملت كه از حمايت مردمي نيز برخوردار است فروگذار نكرده و نمي كنند.
وزير بهداشت و درمان ابراز داشت: هدايت و حمايت رهبري افتخار دولت است و الگو قراردادن آرمان هاي انقلاب (در حوزه عملكردي) مورد توجه و اهتمام ما است.
وي خاطرنشان كرد: اطمينان داريم كساني كه مردم را زحمت مي دهند و به نوعي آزار مي رسانند و وحدت شكني مي كنند، تلاش و تقلاي آنها بي ثمر خواهد بود.

* تقدير از نمايندگان مجلس نهم در توجه به حوزه سلامت
وزير بهداشت و درمان همچنين از همراهي نمايندگان مجلس نهم شوراي اسلامي در حوزه سلامت تقدير كرد و گفت: در مجلس نهم شاهد همراهي نمايندگان استان گلستان نيز در ارتقاي شاخص هاي حوزه بهداشت و درمان بوديم.
هاشمي ابراز اميدواري كرد كه نمايندگان مجلس دهم نيز در اين خصوص همراهي لازم را داشته و حتي همكاري بيشتري به خرج دهند.

* فرصت پسابرجام را تبديل به سرمايه گذاري كنيم
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي همچنين گفت: اميدواريم فرصت هايي كه به همت دولت روحاني و وزير امورخارجه با كمك خدا و هدايت و راهنمايي رهبر بزرگوار انقلاب به دست آمده است با سرمايه گذاري داخلي و خارجي توامان شده و به توسعه و پيشرفت هر چه بيشتر كشور منجر شود.
هاشمي افزود: كاري كنيم در سايه آرامش از سرمايه گذار خارجي كه باعث توسعه اشتغال، فناوري و تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل مي شود، استفاده بيشتري شود.
وي گفت: براي جذب سرمايه گذار خارجي با همه شركت ها در سراسر دنيا به غير از رژيم غاصب اسرائيل همكاري داشته و همانطور كه مجوزهايي صادر شده، استمرار خواهد يافت چراكه از اين فرصت در حوزه سلامت بايد نهايت بهره را برد.
وي همچنين خطاب به مسوولان گلستان افزود: مرزي بودن استان و نياز مبرم همسايگان به خدمات پزشكي فرصتي خوب ايجاد كرده و حيف است از اين مزيت براي توسعه منطقه استفاده نشود.

* تعهدات دولت روحاني در حوزه سلامت تمام ناشدني است
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با بيان اينكه تعهدات دولت تدبير و اميد در حوزه سلامت هيچ وقت تمام شدني نيست، افزود: البته خدمات هرچه قدر هم ارزشمند و بزرگ باشد در پيشگاه مردم عزيز و شريف ايران ناچيز است و قبول داريم كه خدمات بايد هرچه زودتر توسعه يافته و همگاني شود.

* گلستان از طرح هاي بزرگ حوزه سلامت برخوردار شده است
قاضي زاده هاشمي همچنين گفت: در اين مدت از عمر دولت تدبير و اميد، استان گلستان از طرح هاي بزرگ حوزه سلامت برخورداري خوبي داشته و از اين پس آنچه مهم است سرمايه گذاري در افزايش كيفيت خدمات خواهد بود كه تحقق اين مهم با همكاري پزشكان، پرستاران، پيراپزشكان و كادر اداري ميسر است.
وي افزود: كادر متخصص و فوق تخصص مورد نياز بومي استان گلستان طي يك تا دو سال آينده تامين و جايگزين نيروهاي غيربومي خواهد شد و براي عملياتي شدن اين مهم سهيمه اي اختصاص مي يابد.
وي ايجاد حداقل هزار تخت بيمارستاني را به عنوان نياز مردم استان گلستان مورد اشاره قرار داد و گفت: اميدوارم در فرصت هايي كه با همت دولت روحاني به وجود آمده، مسئولان استاني استفاده لازم را برده و اين نياز استان را رفع كنند.
وي ادامه داد: تا پايان دولت يازدهم همه مردم استان گلستان زير پوشش خدمات بهداشتي قرار خواهند گرفت بطوريكه براي همه آن ها شناسنامه سلامت صادر مي شود.
دست كم نيمي از جمعيت 1.850 ميليون نفري گلستان در روستاها زندگي مي كنند.
وي گفت: سرمايه گذاري در حوزه سلامت توام با افزايش آگاهي مردم بسيار مهم است؛ اكنون 75 درصد مرگ و مير كشور ناشي از بيماري هاي قلبي و عروقي و سكته است از طرفي 50 درصد مردم كشورمان از وضعيت فشار خون خود اطلاع ندارند و همه اينها ناشي از كم اطلاعي يا آگاهي نداشتن مردم است در حالي كه دستور دين مبين اسلام توجه هر چه بيشتر به سلامت است.
در اين مراسم، رئيس دانشگاه علوم پزشكي گلستان نيز با ارائه گزارشي گفت: در سال 93 و قبل از شروع طرح سلامت هزار و 650 تخت درماني در استان وجود داشت و شاخص استاني به 1.19 صدم يعني به ازاي هر هزار نفر بود در حالي كه ميانگين كشور 1.5 بود.
تقي رياحي افزود: با اجراي طرح تحول نظام سلامت 800 تخت درماني در گلستان اضافه شد و تعداد زيادي از طرح هاي زيرساختي حوزه درمان در شهرستان هاي استان كه نيمه تمام رها شده بودند، با همت دولت و همكاري بنياد بركت و خيرين مورد بهره برداري قرار گرفت.
وي گفت: به عنوان نمونه بهره برداري از بيمارستان فاطمه زهرا (س) نمونه بارز تحقق عدالت در عرصه نظام سلامت در استان گلستان است كه امنيت درماني را براي مردم اين منطقه تا 30 سال آينده تامين مي كند.
وي استفاده از 350 متخصص در مناطق محروم و ماندگاري آن ها براي ارائه خدمات درماني، سامانه حذف پرداخت، وجود 605 خانه بهداشت ملكي، ساخت يك بيمارستان 155 تختخوابي و سه مركز بهداشتي توسط بنياد بركت، اجراي عمليات 19 مركز بهداشتي و درماني، حمايت از تجهيز مراكز درماني از جمله مركز سوختگي گرگان را از ديگر خدمات دوساله اجراي طرح تحول نظام سلامت در گلستان برشمرد.
رياحي همچنين از قول وزير بهداشت براي ساخت مركز آنژيوگرافي و قلب در شهرستان گنبدكاووس واقع در شرق گلستان خبر داد و گفت: تلاش مي كنيم اين طرح تا پايان سال آماده بهره برداري شود.
وي همچنين به آماده بهره برداري بودن كلينيك ويژه در شهرهاي گنبد و كردكوي اشاره كرد و افزود: جهش هشت رتبه اي دانشگاه علوم پزشكي گلستان از 18 به 10 در ميان حدد 60 مركز آموزشي پزشكي كشور ديگر موفقيت به دست آمده است.
در پايان اين مراسم با اهداي لوح هايي از تلاش هاي مخبر دزفولي رئيس بنياد بركت، يحيي روحي نيكوكار اهل كلاله، مرجان كلانتري پرستار نيكوكار، نصرت برزگر فرماندار كلاله به عنوان همكار در اجراي طرح هاي درماني، دكتر علي آرين نيا عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي و علي عموزاد خليلي معاون دانشگاه علوم پزشكي گلستان تقدير شد.
مركز فوق تخصصي جراحي قلب و عروق؛ تحقيقات گوارش و كبد و بخش سي تي اسكن شهيد صياد شيرازي گرگان از جمله طرحهايي بود كه امشب با حضور وزير بهداشت در گلستان مورد بهره برداري قرار گرفت.
مجموعه ورزشي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي گلستان نيز ديگر طرحي بود كه مورد بهره برداري قرار گرفت.
استان گلستان يك ميليون و 850 هزار نفر جمعيت در گستره 14 شهرستان و 29 نقطه شهري و هزار روستا دارد.
6204/6203/ 3404

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعهدات دولت تدبير و اميد در حوزه سلامت هيچ وقت تمام شدني نيست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2874) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا