معاون وزير ورزش و جوانان: قهرماني تيم كبدي اقتدار زنان ايراني را در آسيا نشان داد

رباب شهريان شامگاه شنبه در حاشيه مراسم اختتاميه چهارمين دوره مسابقه هاي كبدي قهرماني جوانان آسيا در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: پيش از اين همواره پيروزي مقابل تيم ملي كبدي هند امري محال و دور از دسترس تلقي مي شد ولي امروز دختران كبدي كار جوان ايراني نشان دادند كه خواستن توانستن است و با عزم و همدلي مي توان غير ممكن ها را ممكن كرد.
وي اظهار كرد: حضور 12 داور بانوي ايراني در چهارمين دوره مسابقه هاي كبدي جوانان آسيا به ميزباني اروميه و تلاش براي برگزاري هر چه كيفي تر اين رقابتها زمينه اي براي نشان دادن اقتدار و سربلندي ورزش بانوان ايران در قاره كهن آسيا بود.
نايب رئيس كميته ملي المپيك كشور گفت: حمايت از تيم هاي ورزشي و قهرماناني كه اميد كسب سهميه دارند، در دستور كار قرار دارد و اميد داريم پس از رشته هاي دو و ميداني، تيراندازي، تنيس روي ميز و تيراندازي با كمان، در رشته هاي تكواندو و قايقراني بانوان نيز سهميه المپيك كسب كنيم.
وي ادامه داد: اعتبارات لازم براي پرداخت حقوق به ورزشكاران المپيكي در اختيار فدراسيون هاي مربوطه گذاشته شده تا از نظر مالي بخشي از نيازهاي قهرمانان تامين شود.
وي گفت: وزارت ورزش و جوانان فدراسيون ها را مكلف به تخصيص 30 درصد از اعتبارات خود به حوزه بانوان كرده است كه اميد داريم اين امر در راستاي رشد و توسعه ورزش بانوان به خوبي رعايت شود.
به گزارش ايرنا، رباب شهريان معاون امور بانوان وزير ورزش و جوانان كشور به منظور شركت در مجمع ساليانه فدراسيون كبدي، تماشاي ديدارهاي مسابقه هاي فينال چهارمين دوره كبدي جوانان مردان و زنان ايران و هند و شركت در همايش ورزش بانوان آذربايجان غربي به شهر اروميه سفر كرده است.
چهارمين دوره مسابقات قهرماني كبدي جوانان مردان و زنان آسيا با حضور شش كشور آسيايي در قالب پنج تيم مردان و شش تيم بانوان طي روزهاي 25 تا 28 فروردين ماه در اروميه برگزار شد.
تيم ملي كبدي بانوان ايران عصر امروز موفق شد با نتيجه 20 بر 16 هند را شكست داده و پس از 15 سال بر سكوي قهرماني آسيا قرار بگيرد.
پنج تيم مردان از كشورهاي ايران، هندوستان، سريلانكا، عراق و تركمنستان و شش تيم بانوان از كشورهاي پاكستان، افغانستان، ايران، هندوستان، سريلانكا و عراق رقابتهاي خود را از صبح روز چهارشنبه به صورت همزمان و جداگانه در دو سالن شش هزار نفري غدير و سه هزار نفري شهيدان آهن دوست اروميه برگزار كردند.
7126/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزير ورزش و جوانان: قهرماني تيم كبدي اقتدار زنان ايراني را در آسيا نشان داد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2875) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا