آغاز اكران فيلمهاي چهل و پنجمين جشنواره فيلم رشد در آذربايجان غربي

اردشير سيدسياح معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش آذربايجان غربي روز شنبه در آيين آغاز اكران فيلم هاي چهل و پنجمين جشنواره فيلم رشد در اروميه گفت: 198 فيلم از مجموع فيلم هاي جشنواره فيلم رشد در قالب مستند، انيمشين و فيلمهاي بلند و كوتاه در استان به نمايش در مي آيد.
وي اظهار كرد: اين فيلمها در 40 سالن ثابت و 60 گروه سيار براي تعدادي از دانش آموزان روستايي و شهري آذربايجان غربي اكران مي شود.
سيدسياح بيان كرد: فيلم يك رسانه آموزشي است و مي تواند ما را در رسيدن به اهداف نظام تعليم و تربيت ياري كند.
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش آذربايجان غربي اضافه كرد: اين جشنواره با توجه به بهره گيري از رسانه هاي ديداري و شنيداري مي تواند نقش مهمي در ارتقاي آگاهي ها و سطح يادگيري كودكان و نوجوانان ايفا كند.
سيدسياح استفاده از تكنولوژي هاي جديد را در يادگيري بهتر مهم دانست و افزود: نقش رسانه در توسعه ارتباطات در دنياي امروز مشهود است به طوري كه گاهي تاثير يك فيلم سينمايي در ذهن انسان بسيار بيشتر از ساعت ها سخنراني و كلاسهاي آموزشي سنتي است.
وي اضافه كرد: آموزش و پرورش بايد فناورهاي جديد و استفاده از آنها را در سرلوحه روشهاي آموزشي خود قرار دهد و در صورت تحقق اين مهم شاهد تحول در يادگيري و سهولت در انتقال پيام به دانش آموزان خواهيم بود.
به گزارش ايرنا، چهل و پنجمين جشنواره فيلم رشد به مدت پنج روز از 28 فروردين تا يكم ارديبهشت در مناطق 24 گانه آموزش و پرورش استان با اكران فيم ها ادامه مي يابد.
از 946 اثر داخلي و بين المللي ارسال شده به دبيرخانه اين جشنواره، 198 اثر براي اكران پذيرفته شده كه در آذربايجان غربي اكران خواهد شد.
7125/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز اكران فيلمهاي چهل و پنجمين جشنواره فيلم رشد در آذربايجان غربي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2877) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا