آیا قطار سینما همچنان روی ریل رونق حرکت می‌کند؟

با شروع موفق فیلم‌ها در نوروز برخی از سینماگران با سابقه و مطرح ما معتقدند امسال، سالی پربار برای سینمای ایران است.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اکران نوروز مهم‌ترین بخش از اکران در طول یک سال است که صاحبان آثار برای دستیابی به این زمان تلاش‌های فراوانی را انجام می‌دهند چرا که زمان تعطیلات است و مردم سینما را به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان تفریح انتخاب و به سمت دیدن فیلم به سینماها سرازیر می‌شوند.

اکران نوروزی امسال به جز فیلم «من سالوادور نیستم» و «کوچه بی‌نام» از 26 اسفند ماه 1394 آغاز شد و پنج فیلم «ابد و یک روز»، «بادیگارد»، «خشم و هیاهو»، «کفش‌هایم کو» و «پنجاه کیلو آلبالو» به اضافه دو فیلم مذکور روی پرده سینماها رفتند و طبق آمار و ارقام کارشناسان این صنعت رکوردشکنی را به دنبال داشتند، رکوردی که توانست به رونق سینما کمک شایانی کند.

البته در این میان دو فیلم «کفشهایم کو؟» و «خشم و هیاهو» طبق گفته صاحبان فیلم اکران مناسبی به آنها تعلق نگرفت و نتوانستند به فروش بالایی برسند.
 
فروش فیلم‌های «من سالوادور نیستم» (منوچهرهادی)، «پنجاه کیلو آلبالو» (مانی حقیقی)، «ابد و یک روز» (سعید روستایی)، «بادیگارد» (ابراهیم حاتمی کیا)، «خشم و هیاهو» (هومن سیدی) و «کفشهایم کو؟» (کیومرث پوراحمد) از تاریخ بیست و ششم اسفند 94 تا هفتم اردیبهشت 95 جمعا حدود 30 میلیارد و 580 میلیون تومان فروختند که سهم فروش آنها از 26 اسفند تا سوم فروردین یعنی هفته اول اکران حدود 4 میلیارد و 600 میلیون تومان و سهم هفته اول اردیبهشت یعنی از 27 فروردین تا سوم اردیبهشت 95 حدود 4 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است.

با این اوصاف می‌توان به این نتیجه رسید که نه تنها با وجود راه افتادن اداره‌‌ها، ارگان‌های مختلف، مدارس و ... از حجم استقبال مخاطبان در هفته اول اردیبهشت کم نشده بلکه تا حدودی افزایش نیز داشته است. پس می‌توان گفت تولید فیلم با کیفیت، دارای محتوا، خوش ساخت و ... در ژانرهای مختلف است که می‌تواند مخاطب را در هر فصلی به سینما بکشاند و از قهر و دوری آنها جلوگیری کند و به قول معروف سال سینمای کشور را بسازد و گیشه‌ها در تسخیر مخاطبان درآید. 

 
در این راستا برخی از سینماگران با سابقه و مطرح ما معتقدند امسال، سالی پربار برای سینمای ایران است و روند جذب مخاطب تا پایان ادامه خواهد داشت. حالا باید منتظر ماند و دید تا چه حد این حدس و گمان‌ها که تا به امروز تحقق یافته در ادامه نیز به ثمر می‌نشیند امید می‌رود این داستان ادامه داشته باشد چرا که در کل به نفع چرخه سینما در همه ابعاد خواهد بود.
 

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا قطار سینما همچنان روی ریل رونق حرکت می‌کند؟» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-29199) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران