« روحیه انقلابی» پادزهر جریان نفوذ

قدس آنلاین/  مهدی موسوی: آیت‌الله ممدوحی در این باره معتقد است: مقام معظم رهبری در فرمایشــــات اخیرشـــان در دیـدار اعضـای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بر لـزوم حمایت و تقویت نسل جوان انقلابی تأکید کرده و بار دیگر نسبت به خطر تضعیف روحیه انقلابی در بین ملت تذکر و هشدار دادند.

 هشدارهای رهبری را جدی بگیریم
وی می‌افزاید: امروز ما باید تذکرات دلسوزانه و حکیمانه ایشان را بسیار مورد توجه قرار داده و بکوشیم که با فعالیت برنامه‌ریزی شده و جدیت در امور به تقویت روحیه انقلابی در بین آحاد ملت بخصوص نسل جوان کمک کنیم. این استاد حوزه علمیه قم همچنین خاطرنشان می‌کند: به لطف الهی کشور ما امروز دارای قدرت و عزت است و در سایه ولایت‌مداری و روحیه دینی و انقلابی ملت، روز به روز شاهد افزایش این عزتمندی و اقتدار در سطح جهانی هستیم، هر چند که دشمنان مستکبر ما چشم دیدن این اقتدار و عظمت را ندارند و به همین خاطر می‌خواهند این روحیه دینی و انقلابی را از ما بگیرند تا بعد بتوانند گام به گام اهداف شوم خود را در رابطه با جمهوری اسلامی ایران پیاده کنند.

 تقویت روحیه و تفکر انقلابی
دکترمنصور میراحمدی، معاون فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی نیز با بیان اینکه تفکر و روحیه انقلابی از جمله عوامل موفقیت و تداوم انقلاب اسلامی است، معتقد است: به هر میزان که به لحاظ فکری و رفتاری از اصل انقلابی بودن فاصله بگیریم به همان نسبت از ماهیت و هدف انقلاب دور شده‌ایم و از این رو تقویت روحیه و تفکر انقلابی برای حفظ و بقای نظام اسلامی به خصوص در بین نسل جدید یک ضرورت بشمار می‌رود.
وی می‌افزاید: باید این روحیه و تفکر انقلابی همچون نخ تسبیحی، وصل کننده نسل گذشته و نسل فعلی و نسل‌های آتی باشد و در هر دوره‌ای بر این مهم به اقتضائات زمانه توجه جدی صورت گیرد تا شاهد گسست نسل‌های بعدی از آرمان‌های انقلابی و اسلامی نباشیم. رئیس پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی همچنین می‌گوید: اولین قدم در این رابطه فراهم کردن شرایط و زمینه‌هایی است که باعث شناخت بهتر و عمیق‌تر نسل جدید نسبت به انقلاب و اهداف متعالی آن شود و در این‌باره ما همه باید بتوانیم در مراکز آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه‌ها زمینه این آشنایی و تعمیق آن را فراهم کنیم؛ قدم دوم نیز این است که در مسیر تقویت روحیه انقلابی جامعه از قالب‌ها و ساختارهای نوینی استفاده کنیم که نسل اول با آن همچنان قرابت و سر و کار دارد که در اینجا منظور آوردن محتوای انقلابی در قالب ساز و کارهای جدید است.

 استفاده مطلوب از فرصت فضای مجازی
وی اضافه می‌کند: واقعیت این است که امروز دیگر نسل جدید دیگر حتی نسل اینترنت و رایانه هم نیست بیشتر باید آن را نسل موبایل و شبکه‌های اجتماعی بدانیم و از این حیث چنانچه ما بتوانیم از این فرصت و ظرفیت عظیم نهایت استفاده را ببریم توانسته‌ایم در مسیر حفظ و تقویت روحیه انقلابی گام‌های جدی را برداریم. عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی می‌گوید: از سویی متأسفانه در حال حاضر حجم تخریب‌های سیاسی از سوی دشمنان و معاندان علیه انقلاب اسلامی در بستر فضای مجازی بسیار زیاد است و لذا ما باید با احساس تکلیف مسؤولیت وارد این میدان شده و همچنین می‌بایست فرصت پاسخگویی به پرسش‌های نسل جدید را فراهم کنیم تا سؤالات و شبهاتی که در ذهن آن‌ها شکل گرفته در فضایی منطقی و علمی پاسخ داده شود.

 سدی در برابر خطر نفوذ
حجت‌الاسلام و المسلمین دکترعبدالله حاج‌صادقــی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران نیــز با بیان این که عملیاتی کردن بیانات رهبر معظم انقلاب بخصوص درباره حفظ و تقویت روحیه انقلابی، لازمه دفع خطر دشمنان انقلاب از جمله در مسأله پیچیده نفوذ است، اظهار می‌دارد: امروز دشمنان نه فقط در اندیشه نفوذ در دانشگاه‌ها بلکه حوزه‌های علمیه هستند و چندی پیش در پروژه‌ای که مؤسسه رَند آمریکا داشت، آن‌ها رسماً گفتند که ما اشتباه کردیم که در بحث نفوذ فقط بر دانشگاه متمرکز شدیم و حال آن که بخش عظیمی از نیروهای نظام ایران در حوزه تربیت می‌شوند. وی با بیان این که دشمن برای هر قشری از اقشار جامعه بویژه نسل جوان به منظور نفوذ و القای تفکرات غیرانقلابی خود برنامه‌ریزی کرده است، می‌گوید: بزرگترین هدف آن‌ها از بین بردن روحیه انقلابی و جهادی در میان ملت ما خصوصاً جوانان و نوجوانان است که سنگرنشینان آینده انقلاب اسلامی در عرصه‌های مهم مدیریتی هستند.
حاج صادقی با تاکید بر این که حفظ روحیه انقلابی به معنای حفظ هویت اصیل انقلابی و تلاش برای تحقق اسلام ناب محمدی(ص) است، تصریح می‌کند: همین روحیه انقلابی و جهادی است که تمایزبخش اسلام ناب از اسلام غیرناب است و گرنه متحجرین و سکولارها نیز به عبادات فردی اهمیت می‌دهند و حال آنکه همین روحیه علوی و انقلابی است که به ما اجازه نمی‌دهد در برابر ظلم و ظالم بی‌تفاوت باشیم و سکوت کنیم.
دکتر محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مجلس با بیان اینکه رمز اقتدار ملت ایران پس از توکل برخدا، نشأت گرفته از روحیه بالای انقلابی و اسلامی است، می‌گوید: در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز بویژه در دوران شکوهمند دفاع مقدس هر موفقیتی که حاصل شده پس از توکل بر خدا و توسل بر ائمه اطهار(ع) ریشه در استقامت و روحیه انقلابی و جهادی ملت ما داشته است و امروز هم تداوم راه عزت‌آفرین امام و شهیدان در پیروی از رهبری معظم انقلاب و حفظ روحیه و تفکر انقلابی است.
وی می‌افزاید: بی‌شک بیان این موفقیت‌ها در برابر هجمه گسترده معاندان و مخالفان نظام جمهوری اسلامی نشان دهنده آن است که موفقیت‌های آینده نیز در گرو همین موضوع است.

 هراس جبهه استکبار از روحیه انقلابی ملت ایران
پورابراهیمی همچنین با بیان اینکه جبهه استکبار بشدت از روحیه انقلابی ملت ایران واهمه دارد، ابراز می‌دارد: ما باید ارزش‌ها و باورها و تفکر انقلابی را برای نسل جوان با ادبیات درست بیان کنیم و در نهادینه شدن آن در این نسل بکوشیم چرا که بی‌گمان، رمز عبور از مشکلات فعلی کشور و دست‌یابی به اهداف مطلوب در گرو حفظ و تقویت روحیه و منش انقلابی در میان ملت ماست. حجت‌الاسلام و المسلمین سیدجلال رضوی‌مهر، نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم نیز با اشاره به دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری درباره حفظ روحیه انقلابی که در ماه‌های اخیر به دفعات در فرمایشات و سخنرانی‌های ایشان تبلور داشته است، می‌گوید: امروز به لطف الهی قاطبه مردم ما دل در گرو انقلاب و راه شهیدان و ولایت فقیه دارند،  اما به هر حال باید مراقب توطئه‌های شوم دشمنان قسم خورده انقلاب و نظام اسلامی باشیم که همواره طرح‌هایی را در سر دارند و برای عملی کردن آن از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

 لزوم حمایت از جریانات مؤمن و انقلابی نسل جدید
وی همچنین با اشاره به این که مسؤولان باید از جریانات مؤمن و انقلابی در هر قشـری به خصوص در میان دانش آموزان و دانشجویان کشور حمایت لازم را به عمل آورند، می‌افزاید: به هر صورت آنچه مهم است این که ما باید بتوانیم با احساس تکلیف دینی و انقلابی از میراث عظیم امام و شهیدان و خاکریزهای فکری و اعتقادی خود با تکیه بر اصل ولایت فقیه دفاع کنیم و با دوراندیشی و حکمت در تبعیت از رهبری معظم انقلاب بکوشیم.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «« روحیه انقلابی» پادزهر جریان نفوذ» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-29206) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین