وجود روابط عمیق میان نظام ترکیه و داعش

خانه | بین الملل مهر منبع:

رئیس حزب دموکرات های خلق ترکیه روابط حزب حاکم عدالت و توسعه با گروه تروریستی داعش را کثیف خواند و تاکید کرد: اهداف مشترکی میان تفکر داعش با ایدئولوژی حزب عدالت و توسعه و رهبران آن وجود دارد.

وجود روابط عمیق میان نظام ترکیه و داعش
به گزارش افکارنیوز،

صلاح الدین دمیر تاش تاکید کرد: اهداف مشترکی میان تفکر داعش با ایدئولوژی حزب حاکم عدالت و توسعه و رهبران سیاسی آن به ویژه رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری و احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه وجود دارد.

وی پیش از عزیمت از آنکارا به واشنگتن در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه روابط عمیقی میان نظام ترکیه با گروه تروریستی داعش وجود دارد، افزود: اردوغان و اوغلو گروهک داعش را تروریستی به حساب نمی آورند و شرم می کنند از اینکه داعش را تروریستی توصیف کنند چرا که به دنبال نابودی آن نیستند.

دمیر تاش ادامه داد: تروریست های داعش شهر «کلس» را بمباران می کنند، ولی ارتش ترکیه به جای واکنش به این بمباران، جنگنده های خود را برای بمباران مواضع حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شمال عراق اعزام می کند.

پیشتر رئیس حزب دموکرات های خلق ترکیه، اردوغان را نماد فاشیسم و استبداد توصیف کرده و گفته بود: او شخص دیکتاتوری است که تلاش می کند از طریق هماهنگی با جنبش های سیاسی اخوانی از جمله جنبش های مسلح، یک نظام استبداد اخوانی تشکیل دهد.

کلمات کلیدی:

ترکیه گروه تروریستی داعش دمیر تاش


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وجود روابط عمیق میان نظام ترکیه و داعش» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-29357) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز