پارک جنگلی مرکز ثقل گردشگری یاسوج مکانی شبیه زباله‌دانی

پارک جنگلی مرکز ثقل گردشگری یاسوج چیزی شبیه زباله‌دانی است و لازم است مسئولان برای رفع این مسئله اقدام اساسی بکنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛صدها بار گفته‌ایم و شنیده‌ایم که یاسوج پایتخت طبیعت ایران است و چه مانورها که برای معرفی شهر و دیار خود با این واژه نداده‌ایم.

یاسوج البته و صد البته که پایتخت طبیعت ایران است اما یاسوج این مرکزیت را فقط از طریق موهبت‌های الهی نصیب خود کرده است.

بی‌شک اگر یاسوج با این نوع نگاه مسئولان در مکانی مانند اصفهان و یزد و کاشان و زاهدان قرار داشت اکنون به واسطه بی‌توجهی مسئولان محلی برای زندگی نبود.

آن چه که از زیبایی در یاسوج می‌بینیم همه داده‌های خداوندی است و دست بشر در ایجاد این زیبایی در کار نبوده است.

یاسوج با کوتاه شدن مسیر گردشگری در کشور و توجه مردم جنوب کشور به سفرهای کوتاه و نزدیک به قطب گردشگری جنوب ایران تبدیل شده است و روزانه در فصولی از سال همانند بهار و تابستان و البته در زمستان مسافران و گردشگران زیادی را در خود جای می‌دهد.

هر چند که این حضور مسافران و گردشگران به دلیل عدم استفاده مناسب از ظرفیت‌های صنعت گردشگری نفع آن چنانی برای یاسوج نداشته اما همین حضور باعث معرفی پایتخت طبیعت شده است.

در همین خصوص امین عباسی از فعالان زیست محیطی و مسئول انجمن حامیان طبیعت زاگرس اظهار کرد: وقتی زیرساخت‌ها در اماکن گردشگری ما آماده نیست نباید برای حضور گردشگران در شهرمان تبلیغ کنیم.

وی گفت: اگر دیگران را برای حضور در شهر یاسوج و در کل استان کهگیلویه و بویراحمد دعوت کنیم و زیرساختی نداشته باشیم مسافر و گردشگر با حضور خود و وضعیت بدی که از نظر زیرساخت‌ها وجود دارد دیگر به استان ما برای بار دوم نخواهد آمد و این گونه به فرار گردشگر کمک کرده‌ایم.

این فعال زیست محیطی با ابراز تعجب از وضعیت بسیار بد پارک جنگلی یاسوج به عنوان یکی از اماکن مهم تفریحی شهر یاسوج که اسم بزرگی را با خود یدک می‌کشد، اظهار کرد: با این وضعیت برای اماکن گردشگری خود تصویری خوب منعکس نمی‌کنیم و در آینده به ضرر صنعت گردشگری خواهد بود.

انتهای پیام /ف


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارک جنگلی مرکز ثقل گردشگری یاسوج مکانی شبیه زباله‌دانی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-29391) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران