شركت روس نفت روسيه براي مشاركت در طرح هاي ايران علاقه مند است

به گزارش ايرنا، آلكساندر نوواك وزير انرژي روسيه روز شنبه به خبرنگاران گفت: شركت روس نفت علاقه مند به مشاركت در طرح هاي نفتي و نيز پروژه هاي گازي در ايران است اما سخن گفتن در مورد مشاركت اين شركت در طرح هاي معين هنوز زود است.
وي خاطرنشان كرد: ايران بايد شرايط خود براي مشاركت شركت هاي خارجي در قراردادهاي نفت و گاز را اعلام كند.
وزير انرژي روسيه در پاسخ به اين سوال كه كدام يك از پروژه ها در ايران مورد علاقه شركت روس نفت است، اظهار داشت: روس نفت علاقه مند به مشاركت در پروژه هاي گازي و نفتي در ايران است.
وي افزود: شركت ها قبل از تصميم گيري در مورد شركت در بهره برداري از ميادين نفت و گاز هر كشوري بايد با اصول اقتصادي و شرايطي كه آن كشور به سرمايه گذاران ارائه مي كند آشنا شود.
برخي شركت هاي نفت و گاز روسيه همچون شركت نفت لوك اويل و شركت گازپروم پيش از اعمال تحريم هاي غربي غيرقانوني در مورد ايران در سال 2010 شروع به مشاركت در طرح هاي ميادين نفت و گاز ايران كرده بودند.
اما پس از وضع تحريم ها، اين شركت ها تحت فشار غرب و آمريكا مجبور به تعليق مشاركت خود در طرح هاي ايران شدند.
در زمان حاضر كه تحريم ها در مورد ايران لغو مي شود، شركت هاي روسي دوباره براي مشاركت در طرح هاي انرژي در كشورمان ابراز علاقه مندي مي كنند.
اروپام*391** 3404

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شركت روس نفت روسيه براي مشاركت در طرح هاي ايران علاقه مند است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3006) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا