اشپيگل آنلاين:هواداران 'دا&

به گزارش ايرنا، تارنماي راديو صداي آلمان(دويچه وله) نوشت: اشپيگل آنلاين به نقل از چند نماينده‌ مجلس اروپا از پيداشدن بروشورها و سي دي‌هاي تبليغاتي افراطيون گروه تروريستي داعش نزد دو راننده‌اي كه در خدمت نمايندگان پارلمان اروپا بودند، خبر مي‌دهد.
اين دو راننده اغلب با خودرو‌هاي خود، نمايندگان پارلمان اروپا را در بروكسل و استراسبورگ به محل كار و ديدارهاي آن‌ها مي‌بردند. اداره‌ي پليس مركزي بلژيك، تحقيقات در اين زمينه را آغاز كرده است.
از آن‌جا كه چند تن ديگر از رانندگان آژانس‌هاي مسافربري‌ كه با پارلمان اروپا قرارداد خدمت داشتند، نيز سوء‌سابقه‌ داشتند و بارها به‌خاطر ارتكاب به جرم‌هاي متعدد محكوم شده بودند، هيئت رئيسه‌ اين پارلمان روز دوشنبه 11 آوريل، تصميم گرفت، از خدمات آژانس‌هاي خصوصي چشم‌پوشي كند و خود دست به استخدام راننده بزند.
در بيانيه‌ پارلمان اروپا در اين رابطه آمده است: «متاسفانه در تحقيقات بيشتر در پرونده‌ي برخي از افراد، به موارد سنگيني برخورديم.»
به نظر كارشناسان،استخدام راننده،براي پارلمان اروپا مبلغي برابر با 3 ميليون و 700 هزار يورو در سال هزينه خواهد داشت. در حال حاضر، نزديك به 65 راننده از آژانس‌هاي خصوصي مسافربري در بروكسل، در خدمت 751 نماينده هستند.
تعداد رانندگان در استراسبورگ 85 تن است. در حال حاضر شمار رانندگان استخدامي پارلمان اروپا، 23 نفر است.
اين منبع خبري افزود: بنابر گزارش خبرگزاري‌ها، يكي از مظنونان انفجارهاي بروكسل نيز، حدود شش يا هفت سال پيش يك ماه به عنوان نظافت‌كار در پارلمان اروپا خدمت كرده بود.
دويچه وله يادآور شد: در انفجارهاي تروريستي در 22 مارس 2016 در فرودگاه و ايستگاه متروي بروكسل، 22 تن كشته شدند. اين حملات پس از دستگيري صالح عبدالسلام صورت گرفت كه در 18 مارس در بروكسل دستگير شد. او ظاهرا نقشي كليدي در سازماندهي و تدارك عمليات تروريستي در پاريس داشته است. در حملات تروريستي پاريس در 13 نوامبر 2015 نيز بيش از 130 تن جان باختند.
شبد**1004** 1095

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اشپيگل آنلاين:هواداران 'دا&» اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3011) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
برچسب ها :
منبع : ایرنا

تبلیغاتجدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات