تروريست ها هشت مورد آتش بس را در سوريه نقض كردند

به گزارش ايرنا، خبرگزاري روسيا سگودنيا روز شنبه به نقل از گزارش مركز هماهنگي آتش بس روسيه در سوريه نوشت: تروريست ها همچنان به نقض آتش بس در سوريه مي پردازند و براي برهم زدن ثبات اين كشور تلاش مي كنند.
در شبانه روز اخير هشت مورد آتش بس در سوريه نقض شده كه شش مورد در استان لاذقيه و 2 مورد در استان دمشق ثبت شده است.
در گزارش مركز هماهنگي آتش بس روسيه خاطرنشان شده است: تروريست هاي گروه احرارالشام مناطق مسكوني سندران، حقور تختاني، رشا و كيلاز و عين العشره با توپخانه هدف قرار دادند.
در استان دمشق نيز تروريست هاي گروه جيش الاسلام دو بار با خمپاره منطقه التباله در استان دمشق را گلوله باران كردند.
مركز هماهنگي آتش بس مستقر در پايگاه هوايي روسيه در سوريه همچنين اعلام كرده است كه هواپيماهاي روسي مراكز تحت كنترل گروه هاي معارض سوري امضا كننده توافقنامه آتش بس را بمباران نكرده اند.
در همين حال اين مركز تعداد مناطق مسكوني سوريه كه توافقنامه آتش بس را امضا كرده اند 63 منطقه عنوان كرد و اخرين مورد كه در شبانه روز اخير انجام گرفت امضاي اين توافقنامه توسط رئيس منطقه جابريه در استان حمص بود.
مذاكره با گروه هاي معارض مسلح هم كه توافقنامه آتش بس را در سوريه پذيرفته اند ادامه دارد و تا كنون 50 گروه به اين توافقنامه پيوسته اند.
آتش بس در سوريه از روز 27 ماه فوريه گذشته برقرار شده و ارتش سوريه و گروه هاي معارض سوري ان را رعايت مي كنند. اما اين آتش بس شامل گروه هاي تروريستي ازجمله داعش، جبهه النصره و احرارالشام نمي شود و مبارزه با آنها از سوي روسيه و سوريه ادامه دارد.
اروپام*391** 3404

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تروريست ها هشت مورد آتش بس را در سوريه نقض كردند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3012) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا