دلارهای نفتی، عامل تورم در کشور

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با فروش دلارهای نفتی به بانک مرکزی موجب افزایش پایه پولی و تورم در جامعه می‌شود.

محمد رجائی باغ سیایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: دولت با دادن دلارهای نفتی به بانک مرکزی و دریافت پول رایج کشور در ازای آن موجب افزایش دارایی‌های بانک مرکزی می‌شود و این امر رشد تورم را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم گناباد و بردسکن اظهار داشت: در این میان اگر دولت این ارز را در بازار به مردم بفروشد و یا با آن نهاده‌های اولیه مورد نیاز بخش تولید را تأمین نماید، شاهد کنترل تورم در جامعه خواهیم بود.

وی در پایان افزود: در حال حاضر سرعت رشد افزایش قیمت‌ها در جامعه کم شده است ولی همچنان افزایش قیمت وجود دارد و دولت باید سعی کند با تک رقمی کردن تورم قیمت‌های بازار را ثابت نگه دارد.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دلارهای نفتی، عامل تورم در کشور» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3084) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران