پلیس بحرین یك شهرك شیعه نشین را محاصره كرد

به گزارش خبرگزاري روسي «اسپوتنيك» ، روزنامه «الوسط» خبر داده كه پليس بحرين تمام مسيرهاي خروجي اين شهرك را مسدود كرده و به ساكنان آن اجازه خروج نمي دهد.
وزارت كشور بحرين روز شنبه ادعا كرد كه در يك حمله تروريستي در شهرك شيعه نشين كرباباد يك مامور پليس كشته و دو تن ديگر به شدت مجروح شدند. بنا بر اعلام رسانه هاي بحريني، تحقيق در خصوص اين حادثه ادامه دارد.
به گزارش ايرنا ، دولت بحرين از برخي حوادث در اين كشور و انتساب آن به شيعيان براي زمينه سازي سركوب شيعيان استفاده مي كند. بحرين در دو سال گذشته گزارشهاي متعددي از حملات با استفاده از مواد انفجاري دست ساز منتشر كرده و با فرافكني مشكلات داخلي خود ، ايران و حزب الله لبنان را به حمايت از اين اقدامات متهم كرده است.
اين كشور كه ميزبان ناوگان پنجم دريايي آمريكا است، از زمان اعتراضات گسترده سال 2011 تا كنون شاهد ناآرامي هاي پراكنده بوده است. بحرين اعتراضات سال 2011 شيعيان براي رفع تبعيض ها را با كمك نظامي عربستان سركوب كرد.
دولت بحرين مدعي است كه مخالفان در اين كشور يك برنامه كار فرقه اي دارند اما مخالفان شيعه اين اتهام را رد مي كنند و خواسته خود را رفع ظلم و تبعيض و برقراري حكومت مردم سالاري در اين كشور مي دانند.
شبد**1078**

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پلیس بحرین یك شهرك شیعه نشین را محاصره كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3125) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا