قالبهای چاپی برای گچ گرفتن عضو شکسته

به گزارش سرویس علمی جام نیـوز به نقل ا ز مهر، در این شیوه که NovaCast نام دارد برای ثابت نگه داشتن عضو شکسته با بکارگیری فناوری چاپگر سه بعدی قالبی ساخته شده است که در عضو آسیب دیده قرار می گیرد و دیگر از محدودیت هایی که توسط قالب گرفتن با گچ به سراغ بیمار می آمد، اثری نیست.

این قالب از مواد پلاستیکی مشبک تهیه شده و بر خلاف قالب های گچی این اجازه را می دهد که عضو آسیب دیده در محل شکستگی استخوان بدون حرکت باقی بماند ضمن اینکه جریان هوا هم بخوبی در قالب جدید جریان دارد.

از دیگر مزایای این قالب منحصر به فرد این است که مانند نمونه های گچی، تعریق و دیگر مواد ترشح شده از منافذ پوست را به خود جذب نمی کند که به دنبال آن میزان ابتلا به زخم های پوستی و عفونتی کاهش پیدا می کند.

وزن این قالب های جدید یک دهم قالب های گچی است و می توان بصورت موقت آن را در آورد و در هنگام نیاز به عکس رادیولوژی اختلالی را بوجود نمی آورد.

2013


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قالبهای چاپی برای گچ گرفتن عضو شکسته» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3132) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز