همكاری علمی فرهنگی ایران با دانشگاه گرانادا اسپانیا

به گزارش ایرنا، در این دیدار رایزن فرهنگی‌ جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا ضمن تبریك انتصاب پروفسور «پیلار آراندا» به عنوان رئیس دانشگاه گرانادا ، از همكاری دانشگاه در خصوص برگزاری سمینار دو روزه فرهنگ ایرانی در پهنه جهانی‌ در روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته قدردانی كرد.
وی، با بیان توضیحاتی‌ در خصوص وضعیت دانشگاه ها و پیشرفت های علمی‌ در جمهوری اسلامی ایران ، به آمادگی رایزنی برای برقراری تبادلات علمی‌ بین دانشگاه گرانادا و دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران پرداخت و افزود : جای خالی ، مهم و باسابقه كرسی زبان فارسی‌ و ایران شناسی‌ در این دانشگاه اسپانیایی احساس می‌ شود.
در این راستا ، رایزن فرهنگی‌ با توجه به سوابق قبلی، آمادگی رایزنی را برای برگزاری و تاسیس این دوره ها در دانشگاه گرانادا اعلام نمود.
پروفسور «پیلار آراندا رامیرز» نیز ضمن تشكر از رایزن فرهنگی‌ برای حضور در دانشگاه گرانادا و اهمیت تبادلات علمی‌ و بین المللی برای دانشگاه اشاره نمود: دانشگاه گرانادا در دوره جدید ، تصمیم بر افزایش تبادلات علمی‌ و بین المللی داشته و از این منظر، یكی‌ از كشورهای مورد نظر ما ایران می‌ باشد.
وی ضمن تمجید از سوابق تمدنی ایران بیان داشت: زبان فارسی‌ یكی‌ از منابع مهم در رشته اسلام شناسی‌ نیز می‌ باشد علاوه بر آنكه جمعیت زیادی را نیز در بر می‌ گیرد.
رئیس دانشگاه گرانادا ضمن موافقت با پیشنهادات رایزن فرهنگی‌ برای شروع كلاس های آموزش زبان فارسی‌ و تاسیس آموزش این رشته در دانشگاه مذكور ، اظهار امیدواری نمود تا دوره های ایران شناسی‌ نیز همزمان با آن برگزار گردد .
وی افزود :موارد مطروحه را در قالب عقد تفاهمنامه ای مشترك با رایزنی می‌ توان اجرائی كرد .
اروپام *1*491** شبد ** 1095

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همكاری علمی فرهنگی ایران با دانشگاه گرانادا اسپانیا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3144) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا