نماينده سازمان ملل: طرف هاي يمني باحسن نيت در مذاكرات كويت شركت كنند

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري رسمي يمن(سبا)، «اسماعيل ولد الشيخ احمد» گفت: راه صلح شايد دشوار اما قابل پيمودن و امكان پذير است و از اين رو شكست (مذاكرات) بايد خارج از اين معادله باشد.
وي خاطرنشان كرد كه از شركت كنندگان در اين مذاكرات خواهد خواست كه گام هاي عملي براي مذاكرات بردارند.
وي تاكيد كرد كه دستيابي به يك راه حل عملي و مثبت مي طلبد كه طرف ها از خواسته هاي خود كوتاه بيايند و ميزان پايبندي شان را براي دستيابي به يك توافق نشان دهند.
وي افزود: يمن در حال حاضر بر سر دو راهي قرار دارد كه يكي از آنها يمن را به سمت صلح و ديگري اين كشور را به پرتگاه امنيتي و انساني سوق مي دهد، كه در نتيجه دوري از اين موضوع امري ضروري است.
تاكنون چندين بار تلاش براي رفع مناقشه يمن كه بحران انساني در فقير ترين كشور عربي را در پي داشته، با شكست روبرو شده است.
آتش بس جديد در يمن، از ساعت 12نيمه شب يكشنبه هفته گذشته به منظور فراهم شدن مقدمات مربوط به مذاكرات آينده كه قرار است در 18 آوريل (30 فروردين) دركويت برگزار شود، به مرحله اجرا گذاشته شد.
مزدوران عربستان از همان ساعات اوليه اعلام آتش بس آن را نقض كردند.
با گذشت يك سال از تجاوز ائتلاف تحت رهبري عربستان به يمن، مقاومت مردم در برابر حملات همچنان ادامه دارد.
عربستان با ائتلاف 9 كشور عربي منطقه به جز عمان و با همراهي آمريكا از ششم فروردين سال گذشته حملات گسترده اي را عليه يمن آغاز كرد تا «عبد ربه منصور هادي» رئيس جمهوري مستعفي و فراري اين كشور را به حاكميت بازگرداند.
تجاوز نظاميان سعودي به يمن تاكنون هزاران كشته و زخمي برجاي گذاشته و بسياري از زيرساخت هاي اين كشور را ويران كرده است.
شبد**1480**1859

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماينده سازمان ملل: طرف هاي يمني باحسن نيت در مذاكرات كويت شركت كنند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3146) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا