نشست كابينه رژيم صهيونيستي در جولان اشغالي برگزارمي شود

اين خبرگزاري به نقل از رسانه هاي صهيونيستي در گزارشي از قدس نوشت: بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي با اين كار مي خواهد بگويد كه خروج از بلندي هاي جولان اشغالي سوريه به هيچ وجه مطرح نيست.
در عين حال دفتر نتانياهو نيز در پاسخ به پرسش خبرگزاري فرانسه، از هرگونه تكذيب يا رد اين تصميم خودداري كرد.
راديو رژيم صهيونيستي نيز اعلام كرد كه نتانياهو مي خواهد با اين اقدام به جامعه جهاني اين پيام را بدهد كه خروج اسرائيل از بلندي هاي جولان نه در حال حاضر بلكه در آينده نيز به هيچ وجه مطرح نيست.
اين راديو افزود:‌ نتانياهو قبلا اين پيام را به گوش جان كري وزير خارجه آمريكا در جريان نشست اخير خود با وي رسانده بود و مي خواهد آن را به گوش ولاديمير پوتين رئيس جمهوري روسيه نيز كه هفته آينده در مسكو با وي ملاقات خواهد كرد، برساند.
رسانه هاي صهيونيستي مي گويند نتانياهو از اين بيم دارد كه درصورت دستيابي طرف هاي ذيربط به توافقنامه اي در باره آينده سوريه در مذاكرات صلحي كه هم اكنون در ژنو جريان دارد، با فشارهاي جامعه جهاني براي عقب نشيني از بلندي هاي جولان روبه رو شود.
نتانياهو دوشنبه گذشته در ديدار با نظاميان صهيونيست در بلندي هاي جولان اشغالي، در اقدامي بي سابقه به طورعلني اعتراف كرد كه اسرائيل ده ها مسير كاروان سلاح هاي ارسالي براي حزب الله لبنان در سوريه را بمباران كرده است.
اسرائيل در جريان جنگ 1967بخشي از جولان را اشغال و سپس در سال 1981 انضمام آن را به خاك خود اعلام كرد، اما اين اقدام از سوي جامعه جهاني به رسميت شناخته نشده است.
شبد**1480** 1095

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشست كابينه رژيم صهيونيستي در جولان اشغالي برگزارمي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3147) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا