موضع تازۀ داعش دربارۀ ترامپ

به نوشته روزنامه دیلی میل، ابو عمر خراسانی، از فرماندهان داعش گفت: صحبت‌های ترامپ تنها باعث کمک کردن به داعش می‌شود. ما قصد داریم از ترامپ به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای تشویق شبه نظامیانمان استفاده کنیم. قصد داریم جوانان ناراضی را در غرب و در پی برگزاری انتخابات آمریکا جلب کنیم تا دست به حملات در سراسر جهان بزنیم.

وی به رویترز گفت: ترامپ واقعا یک دیوانه است. او با تنفر درباره مسلمانان صحبت می‌کند و با این صحبت‌ها کار ما را آسان می‌کند چون می‌توانیم هزاران نفر را به راحتی جذب داعش کنیم.

فرماندهی داعش ادامه داد: اوباما موضعی میانه رو داشت اما وضعیت ترامپ بدتر است. فرماندهان ما از نزدیک انتخابات در آمریکا را نظاره می‌کردند اما جای تعجب دارد که آمریکایی‌ها خودشان گورشان را کندند.

مقام‌های آمریکایی هشدار داده‌اند که این کشور ممکن است با خطر بزرگتری از سوی داعش روبرو باشد چراکه این گروه تروریستی به حامیانش تاکید کرده که حملاتی را در داخل این کشور انجام دهند بجای آنکه به داعش در خاورمیانه بپیوندند.

حتی اگر ترامپ از موضع ضد اسلامی خود کوتاه بیاید، باز هم به گفته تحلیلگران اظهاراتش در جریان کمپین‌های انتخاباتی به قدر کافی به ماشین تبلیغاتی داعش سوخت رسانی کرده است.

یکی از فرماندهان طالبان در افغانستان گفته است: اگر آنچه که ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی‌اش گفته را عمل کند، مطمئنم که این روند امت مسلمان را در سراسر جهان تحریک می‌کند تا از این صحبت‌ها به نفع خودشان استفاده کنند.

52311


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موضع تازۀ داعش دربارۀ ترامپ» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-319036) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین