گفتگوی مفصل اسکای با مایکل کریک؛ از تبدیل شدن به مسن ترین بازیکن اولدترافورد تا کسب مدرک مربیگری A یوفا - آکا

آکا ایران- با گذشت 10 سال از حضور مایکل کریک در منچستریونایتد، ستایش ها و درک اهمیت نقش ویژه او در این باشگاه خیلی دیر به ارمغان آمد. او از مرز 500 بازی در لیگ برتر گذشته است و امسال با قهرمانی در جام حذفی انگلستان، یک افتخار دیگر را نیز به کارنامه اش اضافه کرد.

به گزارش آکاایران: به گزارش سایت Sky Sports، طبع مثبت نگر این بازیکن 35 ساله اما به قدری است که هیچ نشانی از زوال جاه طلبی در او دیده نمی شود و او اکنون چشم به کسب ششمین مدال قهرمانی در لیگ برتر دارد. شاید منچستریونایتد 8 امتیاز از تیم صدرنشین - لیورپول - عقب بوده و در رتبه ششم جدول قرار داشته باشد، اما مایکل کریک به شدت اعتقاد دارد که این فصل رقابتی بسیار تنگاتنگ بر لیگ برتر حاکم خواهد بود. او می خواهد که در چنین فصلی، بیشتر و بیشتر به تیمش کمک کند و آمار و ارقام نیز  از او برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی منچستریونایتد حمایت می کنند. کریک خود درباره وضعیت تیمش می گوید:

می خواهیم که برای رسیدن به صدر جدول تلاش کنیم. در طول این فصل، فراز و نشیب هایی را داشته ایم، اما این گونه نیست که بگوییم از همین حالا امیدمان را برای قهرمانی در یک رقابت خاص از دست داده ایم. هنوز برای چنین چیزی خیلی زود است و ما چنان کیفیت و چنان تیم و بازیکنان خوبی را داریم که به این زودی امیدمان را برای چیزی از دست نمی دهیم.

ما واقعاً حس می کنیم که نتایجمان با عملکردهایی که ارائه داده ایم، همخوانی نداشته است. می دانیم که می توان این شرایط را تغییر داد، هنوز به کریسمس هم نرسیده ایم، بنابراین بازی های زیادی پیش روی ما قرار دارد. همچنان باور داریم که وقتی تقریباً به انتهای فصل نزدیک شده باشیم و جایگاهمان در جدول اهمیت داشته باشد، آن بالاها و در جایگاه حقیقی مان قرار خواهیم داشت.

مایکل کریک در این فصل و تحت هدایت ژوزه مورینیو تنها در 6 بازی به میدان رفته است، اما یونایتد با حضور این هافبک با تجربه رکورد پیروزی 100 درصدی را داشته است. کریک همچنین در این فصل میانگین دقت پاس 96 درصدی را از خود به جای گذاشته اشت. این دقت پاس و نقش پر رنگ کریک در سال های واپسین بازی اش موجب شده است تا برخی او را با آندرا پیرلو مقایسه کنند. کریک با اذعان بر اینکه از مواجه با چنین مقایساتی مشعوف می شود، تاکید کرد که فقط در تلاش است تا وظیفه خودش را به درستی انجام دهد. وی در این باره بیان کرد:

برخی بازیکنان خیلی زود و برخی بازیکنان دیرتر اوج می گیرند، اما مقایسه اشخاص با یکدیگر می تواند خیلی سخت باشد. من کاملاً حس می کنم که تجربه و داشتن درکی درست از فوتبال می تواند به بازیتان به عنوان یک بازیکن کمک کند. در عین حال اما شما برخی از ویژگی هایی را که شاید در جوانی داشتید، از دست می دهید. این بدین خاطر است که از لحاظ جسمانی، گاهی اوقات کم می آورید. در حال حاضر من از لحاظ جسمانی حس خوبی دارم، اما مقایسه من با دیگر بازیکنان می تواند  در مواقعی باعث گمراهی و مشتبه شدن افراد شود.

,[categoriy]

گفتگوی مفصل اسکای با مایکل کریک؛ از تبدیل شدن به مسن ترین بازیکن اولدترافورد تا کسب مدرک مربیگری A یوفا - آکاگفتگوی مفصل اسکای با مایکل کریک؛ از تبدیل شدن به مسن ترین بازیکن اولدترافورد تا کسب مدرک مربیگری A یوفا - آکا

آکاایران: گفتگوی مفصل اسکای با مایکل کریک؛ از تبدیل شدن به مسن ترین بازیکن اولدترافورد تا کسب مدرک مربیگری A یوفا


مایکل کریک که از سوی ژوزه مورینیو به خاطر داشتن "درکی بزرگ از فوتبال" مورد ستایش قرار گرفته، خود آگاه است که شاید نتواند هر هفته برای تیمش به میدان برود و از این رو باید بیشتر و بیشتر به ندای بدنش گوش دهد. هافبک 35 ساله شیاطین سرخ در این باره می گوید:

من پیش از این بارها دیده ام که بازیکنانی که در منچستریونایتد پرورش یافته اند و در همین باشگاه به مقطع پایانی دوران بازیشان رسیده اند، همچنان در سال های واپسین بازیشان قادر بوده اند که برای تیم بسیار مفید واقع شوند.لازم نیست که هر هفته به میدان بروید، نیازی نیست که هر هفته سر تیتر روزنامه ها را به خودتان اختصاص بدهید، اما در شما پتانسیل کمک کردن به تیم وجود دارد و من این امر را بارها در زمان حضورم در منچستریونایتد مشاهده کرده ام. امیدوارم که از این مشاهدات یاد گرفته باشم و به نحوی بتوانم به تیم کمک کنم.

سن، تجربه و کارنامه کریک بدین معناست که او اکنون مسن ترین بازیکن در رختکن منچستریونایتد محسوب می شود. بازیکنان جوان تر این باشگاه اکنون از مردی الگو می گیرند که 34 بازی ملی را برای انگلستان داشته است. کریک به این بازیکنان جوان درباره چگونگی رسیدن به موفقیت در محیطی که با وجود چالش بر انگیز و الهام بخش بودن همیشگی اش می تواند در عین حال پر از فشار و تشنج باشد، کمک می کند. این مرد با تجربه اکنون شمایل شخصیتی پدرگونه را برای بازیکنان جوان این تیم پیدا کرده است و خود از داشتن این نقش لذت می برد. کریک درباره نقش جدیدش در رختکن یونایتد گفت:

همینطور که زمان جلو می رود، این وضعیت هم پیش می آید و شما به مسن ترین شخص در جمع تیم تبدیل می شوید. البته که من از آن تیپ شخصیتی نیستم که به بچرخد و داد و فریاد کند و به نوعی وظیفه بازیکنان جوان را به آن ها دیکته کند. موضوع این است که اگر چیزی به نظرم بیاید و نکته ای را مشاهده کنم، تلاش می کنم که آن را به جوان ترها توصیه کنم و اگر آن ها پیش من بیایند و در مورد چیزی سوال کنند، همیشه با کمال میل با آن ها صحبت می کنم و تلاش می کنم که کمکشان کنم، زیرا این موضوع با اهمیتی است.


برای مردی که بیش از یک دهه را در اولدترافورد به سر برده است، در حال حاضر فوتبال همچون جاده ای یک طرفه نیست و او برای آینده اش برنامه های خاصی دارد. در حالی که مایکل کریک هم اکنون دوره کسب مدرک مربیگری A یوفا را می گذراند، او در چند وقت اخیر و در کمپ تمرینی منچستریونایتد - مرکز تمرینی AON - مشغول کار کردن با بازیکنان کم سن و سال باشگاهش بوده است. او حتی این بازیکنان کم سن و سال را از دلایل پیشرفت سطح بازی خودش می داند. وی در این باره اظهار داشته است:

در واقع گرفتن مدارک مربیگری ام خوب پیش می رود و من تا پایان دوره مربیگری A یوفا فاصله زیادی ندارم. اخیراً با تیم زیر 14 سال منچستریونایتد بسیار مشغول بوده ام و این چیزی بوده که بسیار از آن لذت برده ام. جا دادن این فعالیت ها در برنامه زمانی ام یکی از بزرگترین مشکلات بوده است، مخصوصاً با توجه به اینکه در این مقطع بازی های بسیار زیادی را داریم. فکر می کنم از زمان شروع دوره های مربیگری ام، به عنوان یک بازیکن هم احتمالاً پیشرفت کرده ام و طرز فکرم نسبت به فوتبال کمی تغییر کرده است.


کریک یقیناً بازی کردن را بسیار بیشتر از تماشای فوتبال دوست دارد، اما در حالی که آرسنال حریف بعدی منچستریونایتد در اولدترافورد خواهد بود، او از  پیروزی 2-8 تیمش مقابل توپچی ها در سال 2011 به عنوان یکی از بهترین خاطراتش به عنوان یک تماشاگر فوتبال یاد کرد. این بار، کریک انتظار بازی بسیار سخت تری را دارد. او به خود و هم تیمی هایش هشدار داده است که ثبات یونایتد در این فصل بسیار پایین تر از سطح مورد انتظار هواداران، سرمربی و خود بازیکنان این تیم بوده است . کریک درباره بازی با آرسنال بیان کرد:

آرسنال چند بازیکن خیلی خوب را دارد. وقتی که آن ها با همدیگر هماهنگ می شوند و شرایط برایشان خوب پیش می رود، به تیمی بسیار خطرناک تبدیل می شوند و شروع آن ها در این فصل نشان می دهد که تا چه حد می توانند خطرناک باشند. اما من فکر می کنم که ما هم می توانیم خیلی خطرناک باشیم. شاید هنوز به بالاترین سطح خودمان نرسیده ایم و این از جهاتی خوب هم هست، زیرا می دانیم که کیفیت زیادی به بازیمان اضافه خواهد شد. اگر بتوانیم در بالاترین سطحمان بمانیم و چندان از آن فاصله نگیریم، حس می کنیم که در صورت رسیدن به بهترین فرممان، حرف های زیادی را برای گفتن خواهیم داشت.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گفتگوی مفصل اسکای با مایکل کریک؛ از تبدیل شدن به مسن ترین بازیکن اولدترافورد تا کسب مدرک مربیگری A یوفا - آکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( آکا ایران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-319042) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : آکا ایران