پشت پرده استعفای سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر -آکا

,پشت پرده استعفای سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر,[categoriy]

پشت پرده استعفای سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر -آکاپشت پرده استعفای سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر

آکاایران: پشت پرده استعفای سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر

آکاایران: به گزارش خبرنگار حوزه توپ وتور هفته نخست لیگ برتر بسکتبال از ششم آبان ماه آغاز شد و برخی از تیم ها همچون تیم شیمیدر تهران از هفته دوم بازی های خود را آغاز کردند اما تیم شیمیدر 24 ساعت پیش از شروع نخستین دیدار خود برابر تیم شهرداری تبریز با مشکلات عدیده ای اعم از تعویض سالن و استعفای سرمربی خود مواجه شد.

جواد رحمتی پور سرمربی سابق شیمیدر تهران علت استعفای خود از باشگاه شیمیدر تهران را بازگو نکرد و این جدایی در سکوت و ابهام انجام گرفت.

رحمتی پور پس از گذشت هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال و سومین شکست این تیم تهرانی با حضور مصطفی هاشمی در کادرفنی تیم سکوتش را شکست و طی بیانیه ای علت استعفای خود را بیان کرد.

بنام خدا

عرض سلام و ادب و احترام خدمت تمامی عزیزان جامعه بزرگ و محترم بسکتبال کشور و همچنین تمامی ورزش دوستان گرامی؛

اینجانب جواد رحمتی پور عضوی کوچک از خانواده ی بزرگ بسکتبال کشور، بر خود لازم می دانم با توجه به شرایط بوجود آمده در چند هفته گذشته مطالبی را جهت روشن شدن افکار عمومی و از بین رفتن گمانه زنی ها، با شما عزیزان مطرح نمایم:

همانطور که مستحضرید اینجانب در سال ١٣٨٠ به دریافت کارت مربیگری درجه یک و در سال ١٣٩٠ به دریافت کارت مربیگری درجه ملی از فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران مفتخر گردیدم و تا هم اکنون با رده های مختلف سنی در سطح باشگاهی و دانشگاهی و تیمهای مختلف منتخب استان تهران و ملی نوجوانان و ملی بزرگسالان "ب"، افتخار همکاری داشته ام و در این سالها به یاری خداوند توانستم در کمال خضوع و فروتنی به مقامهای قابل توجهی نیز دست یابم و تا همیشه خود را شاگرد کوچکی از دانشگاه بزرگ بسکتبال می دانم.

قبل از حضور اینجانب در تیم شیمیدر تهران اینجانب به عنوان سرمربی در رده های پایه باشگاه فرهنگی ورزشی مهرام تهران مشغول به کار بودم و از آنجا که شرایط حضور اینجانب در تیم بزرگسالان مهرام بنا بر دلایلی مقدور نبود، با پیشنهاد جناب آقای هنریک درغوکاسیان (که در آن زمان با مشکلات کاری در زمینه بسکتبال مواجه شده بود) مبنی بر حضور اینجانب در باشگاه شیمیدر به جهت تشکیل تیم بزرگسالان، بعد از کسب اجازه از باشگاه محترم مهرام و همکاری صمیمانه مدیریت محترم باشگاه مهرام با اینجانب، و بعد از انجام مذاکرات و ترسیم دورنمایی از آینده ی روشن و عدم نگرانی بابت سالهای آینده کاری از طرف جناب هنریک درغوکاسیان، موافقت نمودم.

با یاری خداوند تیم بزرگسالان شیمیدر برای اولین بار برای حضور در مسابقات رده بزرگسالان باشگاه های تهران متولد و تشکیل گردید و کمی بعد به لیگ کشوری راه یافت و توانستیم در سال دوم حضور در لیگ دسته یک کشور با قدرت به مقام قهرمانی دست یابیم. (طبق برنامه ریزی باشگاه هدف گذاری برای حضور در لیگ برتر یک پروسه ٣ساله بود که با یاری خداوند و زحمات همه ی اعضای باشگاه و تیم توانستیم ٢ساله به این هدف یعنی صعود به لیگ برتر به عنوان تیم قهرمان برسیم) و در ادامه از طرف باشگاه شیمیدر مانند تیمهای نفت آبادان و ثامن مشهد که در فصل قبل از این، با مربیان تیم دسته یک خود وارد لیگ برتر شده بودند، به عنوان سرمربی در لیگ برتر انتخاب شدم و برای اولین سال حضور شیمیدر در لیگ برتر به مقام سوم لیگ برتر بسکتبال کشور دست یافتیم و توانستیم به عنوان سهمیه سوم ایران به مسابقات غرب آسیا نیز راه یابیم. (فصل گذشته ٩٥-٩٤) که لازم است کمال قدردانی را از اعتماد مدیران شیمیدر به عمل آورم.
در اوایل مرداد ماه ١٣٩٥ (امسال)، با دستور مدیران باشگاه شیمیدر تهران، کار فکری و بررسی شرایط بازیکنان برای داشتن یک تیم جوان و کم هزینه را در دستور کار قرار دادم و کلیه بازیکنان با نظر مساعد باشگاه برای داشتن یک تیم مستعد و جوان (برای مثال تاکید بر حضور ٤ نفر از تیم ملی جوانان ایران در تیم لیگ برتر امسال شیمیدر) برای افتخار آفرینی در یک دوره ی سه تا پنج ساله جذب شدند.

در این حین نیز بنده پیشنهاد حضور در کادر فنی دو تیم مطرح و سطح اول لیگ برتر امسال را به دلیل احترام و اعتماد و علاقه به شیمیدر جوان نپذیرفتم تا اینکه در تاریخ ١٣٩٥/٧/٥ از طرف باشگاه قبل از عقد قرارداد رسمی به عنوان سرمربی تیم شیمیدر به رسانه ها معرفی شدم و بدون داشتن قرارداد مالی تا تاریخ ١٣٩٥/٨/٦کلیه کارهای مربوط به حیطه وظایف خود را به نحو احسن انجام دادم.

در تاریخ ١٣٩٥/٨/٦(چهار روز مانده به اولین مسابقه لیگ برتر در فصل جدید) برای عقد قرارداد به دفتر باشگاه فراخوانده شدم و با قراردادی بی ثبات و غیرمحترمانه مواجه شدم که شامل دو قسمت بود؛ قسمت اول قرارداد بحث مبلغ که مانند سال گذشته بود (بدون هیچگونه افزایشی) و در صورت رفتن به جمع چهار تیم برتر و فینال مبالغی به آن اضافه می شد و قسمت دوم قرارداد (که مورد اعتراض بنده و در نهایت جدایی از شیمیدر شد) وجود شروط غیر متعارف و خلق الساعه (در چند ماهی که کار شروع شده بود هیچ بحثی در مورد این شروط انجام نشده بود) مانند حق فسخ قرارداد به صورت یک طرفه از طرف باشگاه در هر زمان و در صورت فسخ قرارداد حقوق مربی به صورت ماهیانه تا آن زمان محاسبه و پس از کسورات پرداخت می شود که اینجانب به دلیل وجود این بندهای غیر متعارف که قطعا هیچ مربی دیگری نیز حاضر به پذیرفتن آنها نیست، به احترام کلیه مربیان عزیز ایران و جلوگیری از منعقد شدن قرارداد ترکمنچای ثانی البته این بار در عرصه ورزش بسکتبال، از پذیرفتن آن قرارداد منصرف شدم و عطای لیگ برتر را با وجود تمام جلوه های فریبنده اش، به لقایش بخشیدم و پاسخ سوالاتی از قبیل اینکه: چرا ٢ ماه پیش و قبل از شروع تمرینات این شرایط قرارداد مطرح نشد تا من بتوانم در تیمهای دیگر مشغول به کار شوم و چرا الان که همه ی تیمها کادر فنی شان را کامل کرده اند و در صورت عدم پذیرش این قرارداد لیگ امسال را از دست می دهم این شرایط قراردادی بیان می شود و یا اینکه طرح از پیش تعیین شده برای قراردادی که مورد پذیرش بنده قرار نگیرد به جهت اقدامات بعدی دلخواه و هزاران سوال دیگر را به ذهن بیدار و آگاه شما عزیزان و پیشگاه خداوند آگاه، بصیر، عادل، قادر و متعال می سپارم چرا که خود نیز پاسخی برای این سوالات ندارم.
ضمنا در اینجا باید از زحمات تمامی بازیکنان، مربیان و همکاران زحمت کشی که از ابتدای حیات بزرگسالان شیمیدر سهم به سزایی در موفقیت های شیمیدر داشته اند، کمال قدردانی را به عمل آورم.

در پایان از کلیه مربیان و همکاران عزیزی که بیانیه ای در دفاع از حقوق مادی و معنوی و صنفی اینجانب صادر فرموده بودند، کمال تشکر را دارم (که البته هنوز تا این تاریخ هیچگونه اقدامی در مورد ادای حق و حقوق مادی و معنوی یک فصل از دست رفته اینجانب از طرف باشگاه انجام نشده است).

همچنین از مدیریت شرکت شیمیدر سلف تهران جناب آقای هنریک درغوکاسیان بابت حمایت هایشان در چند سال گذشته سپاسگزارم.

همچنین امیدوارم کادر فنی جدید نیز در فصل جاری مسابقات لیگ برتر موفق باشند و مقامی بسیار بهتر از فصل گذشته لیگ برتر که همانا صعود به فینال مسابقات است را به باشگاه شیمیدر تهران هدیه نمایند.

و سخن آخر: چنانچه در این مسیر پر پیچ و خم کاری از سالهای گذشته تا هم اکنون، ناخواسته و ندانسته و سهوا، فرد یا افرادی را از خود رنجانده ام عاجزانه طلب عفو و بخشش و حلالیت می نمایم.

ارادتمند

جواد رحمتی پور

١٣٩٥/٨/٢٥


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پشت پرده استعفای سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر -آکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( آکا ایران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-319073) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : آکا ایران