زننده‌ترین اتفاق ممکن در فوتبال/ گرامی داشتن قتل عام هزاران مسلمان! +عکس

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، دیدار جنجالی دو شب پیش (یکشنبه) تیم ملی یونان مقابل میهمانش بوسنی‌و‌هرزگوین در مرحله انتخابی جام جهانی 2018، محلی برای نمایش صحنه‌های زشت و غیروزشی بود. اگرچه درگیری ادین ژکو، مهاجم بوسنی با پاپاستاتوپولس، مدافع یونان مهم‌ترین اتفاق بازی بود و اکثر رسانه‌ها به آن پرداختند، اما سکوهای ورزشگاه هم خالی از تنش و حرکات غیرورزشی نبود.

در جریان این بازی که با تساوی یک - یک خاتمه یافت، گروهی از هواداران یونانی بنر‌هایی را به نمایش درآوردند که جنجالی‌ترین آنها بنری بود که در آن قتل عام نزدیک به هشت هزار مسلمان شهر سربرنیتسا در جنگ سال 1995 بوسنی گرامی داشته شده بود.

به دنبال این بازی اتحادیه فوتبال یونان اقدام هواداران تیم ملی این کشور برای نمایش بنر جنجالی را محکوم کرد. در همین راستا رئیس اتحادیه فوتبال یونان با ارسال نامه‌ای به همتای خود در بوسنی، ضمن ابراز برائت از نشانه‌های فاشیستی که توسط گروهی از هواداران در ورزشگاه به نمایش درآمد، مراتب عذرخواهی خود را اعلام کرد.

یورگوس واسیلیادیس، وزیر ورزش یونان نیز به نمایندگی از دولت این کشور اتفاقات رخ داده در جریان بازی تیم ملی فوتبال کشورش برابر یونان را محکوم کرد و خشم خود را در خصوص بنر جنجالی که به نمایش درآمد، ابراز کرد.

وی گفت: حرکتی که توسط گروهی از هواداران صورت گرفت نه با اصول و ارزش‌های دولت جمهوری یونان نه با موازین اخلاقی مردم این کشور همخوانی ندارد.

با توجه به اتفاقات جنجالی که در پذیرایی سرد یونانی‌ها از بوسنی صورت گرفت، بعید نیست که به زودی برای آنها جریمه‌ای از سوی کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در نظر گرفته شود.

تسنیم

450


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زننده‌ترین اتفاق ممکن در فوتبال/ گرامی داشتن قتل عام هزاران مسلمان! +عکس» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز - ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-319086) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز - ورزشی