افشاگری ویکی لیکس از مداخله کلینتون در امور بحرین

به گزارش افکارنیوز،

 سایت ویکیلیکس با افشای مدارکی بیشتر اعلام کرد که هیلاری کلینتون نامزد بازندۀ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در کار کمیته حقیقت یاب بحرین مستقیماً مداخله می کرد.

این مدارک به تاریخ 19 نوامبر 2011 یعنی سالی که هیلاری وزیر امور خارجه آمریکا بود ، نشان می دهد که هارولد کونچیو (کره ای) مشاور حقوقی وزارت امور خارجه نامه هایی به مسئولان عالی رتبه دولت وقت نوشته و در این نامه ها از مداخلۀ مستقیم و آشکار هیلاری و معاونانش در کار کمیته حقیقت یاب بحرین پرده برداشته است. 

این مدارک نشان می هد که هیلاری کلینتون اعضای کمیته حقیقت یاب بحرین را وادار می کرد که پیش از تهیه شدن گزارش نهایی، اطلاعاتی محرمانه را در اختیار وی بگذارند.

کونچیو در نامه هایش می گوید که خودش نیز با یک عضو " برجسته " کمیته حقیقت یاب بحرین بدون ذکر نام وی تلفنی گفتگو کرده بود.

در این مدارک آمده است که این عضو برجسته کمیته حقیقت یاب اطلاعاتی محرمانه را پیش از تهیه شدن گزارش نهایی در اختیار کونچیو گذاشته بود.

کمیته حقیقت یاب بحرین به دستور پادشاه این کشور در روز 29 ژوئن 2011 به ریاست شریف بسیونی تشکیل شد تا درباره جرایم و جنایات نظام حاکم آل خلیفه که شدّت و حدّت آن باعث رسوایی و بدنامی نظام شده بود، تحقیق کند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افشاگری ویکی لیکس از مداخله کلینتون در امور بحرین» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-319090) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز