ترس اروپا از موشک های دوربرد ایرانی

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از وب سایت رادیو فرانسه، کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا روز دوشنبه چهاردهم نوامبر از همۀ طرف های درگیر در توافق بین المللی بر سر برنامۀ اتمی ایران خواستند که به تعهدات شان وفادار بمانند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا، در جریان کارزار انتخاباتی‌اش تهدید کرده بود که بعد از انتخاب شدن این قرارداد را پاره ‌کند، هر چند او پس از انتخابات موضع اش را در این‌باره تعدیل کرد.

به گزارش رادیو فرانسه، وزرای امور خارجۀ ٢۸ کشور عضو اتحادیۀ اروپا در نشست خود در بروکسل با صدور بیانیه ای اعلام کردند: ضروری است که برای ایجاد و حفظ اعتماد همۀ طرف های درگیر در این توافق به تعهدات شان عمل بکنند. در این بیانیه، وزرای امور خارجۀ کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا از مجوز خزانه‌داری آمریکا برای صدور هواپیماهای مسافربری به ایران ابراز خرسندی کرده و افزوده‌اند که امیدوارند این تدبیر ادامه یابد.

کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا که با عضویت ایران در سازمان جهانی تجارت موافقند خواستار تداوم همکاری کامل ایران شده‌اند.

وب سایت رادیو فرانسه اضافه کرده: با این حال، وزرای امور خارجۀ اتحادیۀ اروپا نگرانی خود را نسبت به وضعیت حقوق بشر به ویژه اجرای مداوم مجازات اعدام در ایران اعلام کرده و بر ضرورت تأمین برابری حقوق زنان و اعضای اقلیت‌های قومی و مذهبی در این کشور تأکید کرده اند.

وزرای امور خارجۀ اتحادیۀ اروپا همچنین از تهران می خواهند که تدابیر مشخصی برای بهبود وضعیت منطقه اتخاذ کند و با اعمال فشار بر رژیم بشار اسد به توقف خشونت علیه غیرنظامیان و امدادگران سوری یاری رساند.

رادیو فرانسه در پایان افزوده است: اتحادیۀ اروپا همچنین از برنامۀ موشکی ایران ابراز نگرانی کرده و از این کشور خواسته است که آزمایشات موشک های دوربُرد را متوقف کند.

202


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترس اروپا از موشک های دوربرد ایرانی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-319133) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز