یک لبنانی رییس جمهور برزیل می‌شود؟

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مشرق، اصرار طرف های مختلف لبنانی بر مواضع سیاسی شان مانع انتخاب رییس جمهور شده است اما به نظر می رسد لبنانی های خارج از این کشور رویکردی توافق گرایانه دارند.
مجلس برزیل روز شنبه 16 آوریل 2016 موضوع برکناری "دیلما روسیف" رییس جمهور این کشور را بررسی می کند که ناظران معتقدند وی قبل از پایان دوره اش این منصب را ترک خواهد کرد.
17 آوریل نیز شاهد تصمیم نهایی پارلمان در این زمینه خواهد بود.

ائتلاف تحت رهبری رییس جمهور برزیل با انشعاب های زیادی مواجه شده که به بحران سیاسی در کشور و تطاهرات گسترده در این کشور انجامیده که روسیف را محکوم کرده و خواستار سرنگونی حکومت وی شده است.

** یک لبنانی نامزد ریاست جمهوری برزیل

"میشل تامر" لبنانی الاصل و دارای شناسنامه لبنانی، در واقع یک شهروند دو تابعیتی برزیلی - لبنانی است که در زمان حاضر معاون روسیف می باشد.

وی تا برگزاری انتخابات جدید برزیل در صورت عزل روسیف، رییس جمهور این کشورخواهد بود.
پدر تامرمتولد روستای "بتعبوره" در شمال لبنان است که در دهه سی قرن بیستم از این کشور به برزیل مهاجرت کرد و صاحب چند فرزند شد که کوچکترین آنان تامر بود.

تامر که حقوقدان است در دانشگاه "سن پائولو" تحصیل کرد وسپس به دانشگاه کاتولیک پیوست و دکترای خود را آناخذ نمود.
وی تاکنون 3 بار رییس مجلس نمایندگان برزیل بوده و اکنون رهبر حزب "جنبش دمکراتیک برزیل" است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک لبنانی رییس جمهور برزیل می‌شود؟» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3225) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین