ندای جا ماندگان کوی عشق در تهران طنین‌انداز شد

به گزارش خبرنگار آیین‌و اندیشه خبرگزاري فارس، بار دیگر نام حسین ابن علی(ع) یاور مظلومان دنیا بعد از چهل روز از شهادت ایشان و یارانشان در کربلا به دست غاصبان دین اسلام در سال 61 ه. ق در دنیا طنین‌انداز می‌شود، امسال هم مثل هر سال علاقه‌مندان به دیدار یار پای برهنه و با هر وسیله و امکانی به سمت کربلای معلی شتافته‌اند.

اما در این بین عده‌ای نیز هستند که به دلائل مختلف از این سفر معنوی جا مانده‌اند ، دوست داشته‌اند که حضور داشته باشند اما نتوانسته‌اند اینها در تهران امسال در مراسم جاماندگان اربعین حسینی که طبق هر سال از میدان امام حسین(ع) آغاز شده و در مسیرهای مختلف به حرم عبدالعظیم حسنی می‌پیوند، شرکت کرده‌اند. جاماندگان در این راه با پای پیاده آمده‌اند تا یادآور شوند اگر امام آنها را نطلبیده اگر پول نداشته یا مریض داشته‌اند و نتوانستند به دیدار دلدار از نجف تا کربلا بروند در شهر خود به یاد شاه شمشاد قدان خسرو شیرین دهنان پیاده می‌روند.

مگر نگفته‌اند که:

گرچه دوریم به یاد تو قدح می‌گیریم / بعد منزل نبود در سفر روحانی

نام امام حسین(ع) در تاریخ یادآور خط سرخ شهادت، مقاومت، آزادگی، ایثار،‌ ایستادگی و ظلم ستیزی است. زینب کبری(س) درسرزمین نینوا و در  چهلمین روز شهادت عزیزانش به سوگ نشده و ما نیز با پای پیاده و با ندای «هل من ناصر ینصرنی» همراه جاماندگان اربعین حسینی شده‌ایم تا خود را به زیارت کسی برسانیم که از رهروان ولایت ایشان است.

در روایات مختلف آمده است که ثواب زیارت سید ری همچون زیارت تربت شش گوش پسر پیامبر(ص) است، عاشقان با هم در این مسیر همراه شده‌اند ، سکوت نمی‌کنند، شعار می‌دهند و بی‌تفاوت نیستند تا نشان دهند اگر به پابوسی آقایشان نتوانسته‌اند بروند دلیلی بر این نیست که دلشان با ایشان نیست بلکه همه به هوای ایشان نفس می‌کشند و به یادشان پیاده راه افتاده‌اند.

از ساعاتی پیش دراین هوای سرد و بارانی تهران شاهد حضور اقشار مختلف مردم از زن و مرد تا پیر و جوان،‌ کوچک و بزرگ از صبح زود در میدان امام حسین(ع)، صحن امامزاده حسن و میدان جمهوری اسلامی ایران بودیم. در این همایش عظیم  که با بدرقه جاماندگان روز اربعین حسینی در کربلا آغاز شد، مردم نوای کربلایی‌ها را «لبیک یا حسین» و «یا ابالفضل» سر داده و مسیر پیاده روی خود را آغاز کردند.

در این مراسم قرار است همه مردم شرکت کننده در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی در جوار حرم سیدالکریم در شهرری گردهم بیایند، زیارت اربعین بخوانند و نماز ظهر اربعین را به جا بیاورند. این مردم آمدند که بگویند پشتیبان دین امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) هستند و این نقش عظیم را در تاریخ به ظهور می‌رسانند.

همه هم نوا با اربعینی‌های کربلا با ندای حسین بن علی(ع)، رهرو راه امام و امام زمان(عج) و پشتیبان ولایت فقیه تلاش می‌کنند خود را به حرم حضرت عبدالعظیم از سه مسیر مختلف پیاده روی در تهران برسانند.

اقشار مختلف مردم را کنار هم می‌بینیم از زنان و مردان جوان تا کودکان در آغوش مادران و پدر یا مادران پیر که در ویلچرهای خود توسط فرزندانشان هدایت می‌شوند زیارت عاشورا می‌خوانند و ادعیه را زمزمه می‌کنند.

*2 پیام مهم عاشورا؛ عدالت و صداقت

حجت‌الاسلام سلیمی،‌ استاد و قاری قرآن کریم در این مسیر پیاده روی می‌گوید که خدمت به دین خدا و خلق خدا برای همه واجب و مهم است هیچ کس نمی‌میرد مگر که پشیمان شود اگر کار خوبی انجام داده چرا کار بیشتری نکرده است بنابراین باید فرصت را غنیمت شمرد مردم ما خوشبختانه با ایمان هستند و تلاش دارند پیام عاشورا را که همان عدالت و صداقت است به جهان برسانند باید تلاش کنیم خودمان نیز در جامعه این پیام‌ها را عملیاتی کنیم.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ندای جا ماندگان کوی عشق در تهران طنین‌انداز شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( صدای میانه ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-324080) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : صدای میانه