کردها مناطق مهمی از رقه را آزاد کردند

بین الملل > خاورمیانه - ایسنا نوشت: نیروهای موسوم به "سوریه دموکراتیک" بعد از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعش کنترل روستای استراتژیک تل السمن در حومه شمالی شهر رقه را به دست گرفتند.

به گزارش روزنامه رأی الیوم، یک منبع رسانه‌ای همسو با نیروهای سوریه دموکراتیک که غالبا کرد هستند، گفت: این نیروها بعد از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعش کنترل کامل منطقه تل السمن در 25 کیلومتری شمال شهر رقه را به دست گرفتند.

این منبع اظهار داشت: یگان مهندسی وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک پاکسازی کامل این منطقه را از مین‌ و تله‌های انفجاری به منظور اعلام آن به عنوان منطقه امن آغاز کرده‌اند.

سوریه دموکراتیک ائتلافی نظامی از نیروهایی محلی در شمال سوریه است که ستون فقرات آن را کردها تشکیل می‌دهند. این ائتلاف از سوی آمریکا تجهیز و حمایت می‌شود و هدف آن تنها جنگ علیه داعش اعلام شده است.

پیشتر، یکی از رهبران نیروهای سوریه دموکراتیک بعد از بازگشت از این درگیری‌ها عنوان داشت: نیروهای ما توانستند کنترل اطراف روستا را به دست بگیرند. اما داعش شدیدا در این روستا مقاومت می‌کند چراکه روستا بر شهر رقه مشرف است.

5252


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کردها مناطق مهمی از رقه را آزاد کردند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-324085) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین