درخواست نظام پرستاری برای نظارت بر بیمارستان‌های خصوصی/ غیر پرستار‌ها به کار گرفته می‌شوند

جامعه > سلامت - ایسنا نوشت: عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری با ابراز نگرانی از آنچه که "حضور نیروهای غیرحرفه‌ای پرستاری در بیمارستان‌های خصوصی" خواند، از وزارت بهداشت خواست به طور جدی به این مساله بپردازد.

حمید چراغی در این خصوص اظهار کرد: متاسفانه بحث نظارت در حوزه مراقبتی در بیمارستان‌های خصوصی کم رنگ است. در حال حاضر ما در این بیمارستان‌ها شاهد حضور و فعالیت گروه‌هایی خارج از پرستاری هستیم که در کار بالین به کار گرفته می‌شوند. همچنین از دانشجویان پرستاری ترم پایین و افرادی که مدرک پرستاری ندارند نیز استفاده می‌شود که تمام این فعالیت‌ها تهدید کننده سلامت بیماران و جامعه است.

وی ادامه داد: ما این درخواست را از وزارت بهداشت به عنوان مجری، سیاستگذار و ناظر داریم که به طور جدی وارد این قضیه شوند.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری همچنین از آمادگی همکاری سازمان نظام پرستاری با وزارت بهداشت در این زمینه خبر داد.

محمد شریفی مقدم، قائم مقام سازمان نظام پرستاری نیز این اقدام برخی بیمارستان‌های خصوصی را بهانه‌ای برای جبران کمبود نیرو و همچنین پرداخت حقوق پایین دانست و به ایسنا گفت: ما می‌دانیم در حال حاضر حداقل در برخی بیمارستان‌های خصوصی تهران از نیروهای دانشجوی پرستاری، مامایی و بهداشت استفاده می‌کنند. نیرویی که صلاحیت لازم را نداشته باشد با هر شرایطی کار می‌کند و ممکن است توقعات پایین‌تری داشته باشند. اما در عین حال مطمئن هستیم قسمتی از نیروهایی که در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند، صلاحیت حرفه‌ای لازم را ندارند.

۴۲۴۲


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست نظام پرستاری برای نظارت بر بیمارستان‌های خصوصی/ غیر پرستار‌ها به کار گرفته می‌شوند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-324087) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین