پیش درآمدی بر فینال مسابقات فینال 2016 تور ATP؛ اندی ماری - نوواک جوکوویچ؛ فینالِ فینال ها، نبردی بر سر همه چیز - آکا

آکا ایران- امشب آخرین دیدار تور جهانی تنیس مردان در سال 2016 برگزار خواهد شد و اندی ماری و نوواک جوکوویچ بر سر عنوان قهرمانی و شماره یکی با هم به جدال خواهند پرداخت.

به گزارش آکاایران: اندی ماری و نوواک جوکوویچ، نوواک جوکوویچ و اندی ماری؛ رقابت این دو هرگز تا به این حد حساس و نزدیک و نفسگیر نبوده است. به نظر سرانجام بعد از مدت ها یکه تازی جوکوویچ، دنیای تنیس مردان بزرگترین دوتایی خود از زمان راجر فدرر و رافائل نادال را یافته باشد. این برای اولین بار در تاریخ تور تنیس مردان است که تکلیف صدرنشین پایان سال در آخرین بازیِ آخرین تورنمنت سال مشخص می شود و همین از نزدیکی رقابت این دو خبر می دهد. برنده بازی امشب، دو جایزه بزرگ کسب خواهد کرد.

,[categoriy]

پیش درآمدی بر فینال مسابقات فینال 2016 تور ATP؛ اندی ماری - نوواک جوکوویچ؛ فینالِ فینال ها، نبردی بر سر همه چیز - آکاپیش درآمدی بر فینال مسابقات فینال 2016 تور ATP؛ اندی ماری - نوواک جوکوویچ؛ فینالِ فینال ها، نبردی بر سر همه چیز - آکا

آکاایران: پیش درآمدی بر فینال مسابقات فینال 2016 تور ATP؛ اندی ماری

نبرد بر سر همه چیز

تاریخچه دو تنیسور در این رقابت های بسیار متفاوت است. نوله در کنار پیت سمپراس و ایوان لندل دومین بازیکن پر افتخار بازیکن این تورنمنت با 5 قهرمانی - چهار قهرمانی پیاپی از سال 2012 به این سو به علاوه یک قهرمانی در سال 2008 - است و با یک عنوان دیگر با راجر فدرر برابری خواهد کرد؛ و این در حالی است که ماری برای اولین بار به فینال بازی ها می رسد.

جوکوویچ و پنج عنوان قهرمانی رقابت ها

اندی ماری و نوواک جوکوویچ امسال چهار بار با هم دیدار کرده اند که هر چهار بار در فینال بوده است. در فینال اوپن استرالیا و مسترز مادرید و اوپن فرانسه که با پیروزی نوله همراه بود و در فینال مسترز رم که موزا قهرمان شد. این دو تنیسور در مجموع 17 بار در فینال رقابت های مختلف با هم دیدار کرده اند که سهم جوکر 10 برد و سهم ماری 7 پیروزی بوده است. در فینال رقابت های هارد کورت این آمار 8-5 به سود صربیناتور است.

چهار رویایی امسال در فینال ها

ماری در پی بیست و سه پیروزی پیاپی به فینال پا می گذارد. اما مهمترین از این نوار پیروزی شاید نوار بازی های طولانی او در این تورنمنت باشند. ماری در این رقابت ها دوبار - اول برابر کی نیشیکوری و بعد برابر میلوش رائونیچ - رکورد طولانی ترین بازی تاریخ رقابت های را شکست. موزا در این یک هفته بیش از 600 دقیقه تنیس بازی کرده است در حالیکه نوله تنها 391 دقیقه به میدان رفته است. این اختلاف فاحش تنها در بازی های این هفته نیست و در ماه های اخیر نیز ماری بی وقفه در تورنمنت های پیاپی شرکت کرده است در حالیکه جوکر در رقابت هایی انگشت شمار به میدان رفته است.

اگرچه در نهایت شاید خیلی هم مهم نباشد؛ ماری برای چیزی بسیار بزرگ و با ارزش می جنگد. او در طی سال ها و ماه های اخیر بسیار سخت کار کرد تا سرانجام به صدر جدول رده بندی جهانی رسید و مطمئناً نمی خواهد به همین راحتی آن را از دست بدهد.

رو در رو: نوواک جوکوویچ 24 - 10 اندی ماری

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش درآمدی بر فینال مسابقات فینال 2016 تور ATP؛ اندی ماری - نوواک جوکوویچ؛ فینالِ فینال ها، نبردی بر سر همه چیز - آکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( آکا ایران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-324118) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : آکا ایران