رئيس شوراي سياسي حزب الله لبنان : مقاومت توطئه سعودي در سوريه را ناكام ساخته است

به گزارش ايرنا، امين السيد در واكنش به بيانيه سيزدهمين اجلاس سران كشورهاي عضو سازمان همكاري اسلامي در استانبول تركيه خاطرنشان كرد كه « اعلام جنگ سعودي و همدستان او عليه حزب الله، موضوع جديدي نيست.
بيانيه سيزدهمين اجلاس سازمان همكاري اسلامي كه پيش نويس آن در جده آماده شده بود، در استانبول بدون اجماع و بررسي اعلام شد و در اقدامي ترديد آميز كه با استقبال رژيم صهيونيستي مواجه شد، محور مقاومت ضد صهيونيستي هدف قرار گرفت و فلسطين به عنوان قضيه اصلي جهان عرب و اسلام ناديده گرفته شد.
رئيس شوراي سياسي حزب الله تصريح كرد: اين دشمني و جنگ از آغاز مقاومت شروع شده و همواره و آرام جريان داشته اما امروز مستقيم و علني شده است.
وي كه در هفتمين روز شهادت « محمد محمود عوده» از رزمندگان حزب الله و در شهرك الخضر منطقه بقاع لبنان سخن مي گفت، اظهارداشت: برخي نظام ها بر فرهنگي استوار شده اند كه ملت هاي عربي و اسلامي ، فاسد ، بدون مسئوليت ، ستيزه گر با هم و بي هدف باشند، پس اين نظام ها نمي توانند با امت عربي قوي و مقاومت همزيستي كنند.
امين السيد گفت: برنامه سعودي اكنون بر اين اصل استوار است كه آنچه را اسرائيل در سطوح سياسي و رسانه اي از تحقق آن عاجز بوده است، محقق سازد و به همين دليل تلاش هايش را براي وارد كردن اتهام تروريسم به حزب الله وسعت بخشيده است.
رئيس شوراي سياسي حزب الله افزود: آخرين اقدام سعودي عليه محور مقاومت در جريان اجلاس سازمان همكاري اسلامي بود و آنها تلاش كردند تا پيش نويس يك قطعنامه عربي - اسلامي را كه در آن حزب الله لبنان سازماني تروريستي خوانده شده است ، براي ارائه به شوراي امنيت سازمان ملل متحد آماده كنند.
وي تاكيد كرد: علت اين حمله هاي سعودي عليه حزب الله براي اين است كه ما توانسته ايم توطئه سياسي آن در سوريه را ناكام بسازيم و ابزار آن يعني تروريست ها را در جنگ مرزهاي لبنان و در داخل سوريه شكست دهيم.
امين السيد خاطرنشان كرد: تروريست هائي كه آنها را پادشاهي عربي سعودي مي ناميم، مرتكب جنگ و تجاوزعليه حزب الله و مقاومت و هر جنگ مقاومت در جهان و امت عربي شده است.
رئيس شوراي سياسي حزب الله تصريح كرد: دليل ما براي اين ادعا اين است كه آنها اكنون از راهكار سياسي براي حل بحران سوريه سخن مي گويند در حالي كه در گذشته همه راه ها و شيوه ها را براي تحقق اهدافشان به كار گرفتند و حتي كار به جائي رسيد كه از آمريكا ، اروپاو غرب خواستند در سوريه مداخله كنند مانند همان اتفاقي كه در ليبي افتاد.
وي اظهارداشت: علت تمسك سعودي و همدستانش به رويكرد حل سياسي بحران سوريه اين است كه تنها گزينه آنها يعني استفاده از برگه عناصر مسلح شكست خورده و اين عناصر نمي توانند نقشي ايفا كنند.
امين السيد اين سوال را مطرح كرد: اگر توطئه فروپاشي سوريه موفق شده بود اكنون سعودي و ديگر كشورهاي عرب حوزه خليج فارس چه مي كردند و كجا ايستاده بودند؟
رئيس شوراي اجرائي حزب الله گفت: برخي در لبنان براي موفقيت توطئه ها و طرح ها در سوريه مرتكب هر اقدامي شدند و حتي از دولت و مسئوليت آنها استفاده كردند و حتي براي آنها مشكلي نبود كه عناصر مسلح در مرزها و داخل منطقه بقاع و بيروت مستقر باشند و جولان دهند.
وي افزود: اين توطئه هم تا 95 درصد شكست خورده و ناكام مانده است و تنها پنج درصد از باندهاي تروريستي خفته و مخفي شده در لبنان باقي مانده اند.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئيس شوراي سياسي حزب الله لبنان : مقاومت توطئه سعودي در سوريه را ناكام ساخته است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3248) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا