تجليل از 46 مادر شهيد در بخش خلجستان قم

سيد داود حاج حسيني روز يكشنبه درگفت وگو با ايرنا، افزود: دراين برنامه معنوي ،لوح تقدير به مادران شهيد اهداء و از ايثارگريهاي شهداي هشت سال دفاع مقدس تجليل شد.
وي از استقبال خوب اهالي بخش خلجستان ازاين برنامه خبر داد و گفت: چنين برنامه هايي كه با هدف زنده نگهداشتن نام و ياد شهدا و قدرداني از خانواده هاي معظم آنان است ، ادامه خواهد يافت.
وي همچنين گفت: درايام نوروز نيز كاركنان بخشداري ديداري با خانواده هاي شهدا داشته و از صبر و استقامت آنان تجليل كردند.
بخش خلجستان 324 شهيد تقديم انقلاب اسلامي كرده است و 10 روستاي آن داراي گلزار شهدا مي باشد.
حاج حسيني ، ديدار با بزرگان و معتمدان بخش و خيران و گفت وگو با آنان درخصوص برنامه هاي سال 95 و بهره گيري از ظرفيت هاي آنان براي توسعه و پيشرفت اين بخش از ديگر اقدامات صورت گرفته در ايام نوروز ذكر كرد.
وي درخصوص فعاليت هاي بخشداري خلجستان در ايام نوروز نيز توضيح داد: به منظور تامين رفاه و استفاده بهتر مسافران نوروزي از مناطق گردشگري موجود دراين بخش ، مكان هاي مناسب جهت حضور و استقرار در قالب بروشور معرفي و در راه هاي ورودي به روستاهاي بخش در ميان مسافران توزيع شد.
بخش خلجستان داراي آب و هوايي سردسيري است كه همين عامل اين بخش را به محلي براي گذراندن تعطيلات گردشگران و شهروندان قمي تبديل كرده است.
دو منطقه گردشگري دهكده صبا و نايه و همچنين دو ناحيه گردشگري قاهان و دستجرد در اين بخش قرار دارد.
حاج حسيني همچنين گفت: بخشداري خلجستان با تهيه بروشوري از فعاليت هاي خود در سال 1394، عملكرد خود را در دولت تدبير و اميد به نمايش گذاشت.
وي افزود: اين بروشور 10 صفحه اي در تعداد 15 هزار جلد در ميان مردم بخش و مسافران نوروزي توزيع شد.
بخش خلجستان با وسعت يك هزار و 100 كيلومترمربع، داراي 50 هزار تن جمعيت ثابت و فصلي شامل دو دهستان قاهان و دستجرد است؛ اين بخش داراي 57 روستا، 27 دهياري و 33 شوراست.
ابتدايي ترين روستاي اين بخش 60 كيلومتر و انتهايي ترين روستا 85 كيلومتر از مركز شهر قم فاصله دارد.
مردم اين بخش در حوزه هاي كشاورزي و دامداري اشتغال دارند و بيشتر محصولات كشاورزي خلجستان توت، گردو، فندق، گيلاس و انگور است.
بخش خلجستان داراي دو مجتمع گلخانه اي با حدود 100 واحد گلخانه نيز مي باشد.
اين بخش داراي حوزه علميه به نام امام سجاد(ع) مي باشد كه درحال حاضر 15 طلبه در آن مشغول تحصيل هستند.
/7405/ 6133/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجليل از 46 مادر شهيد در بخش خلجستان قم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3252) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا