18طرح بهداشتي و درماني در ايرانشهر افتتاح و كلنگ زني مي شود

دكتر ايرج ضاربان روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه هفته سلامت از اول تا هفتم ارديبهشت امسال برگزار مي شود اظهار داشت: همچنين به مناسبت اين هفته ويژه برنامه هاي مختلفي نظير اطلاع رساني از عملكرد دانشكده در طرح تحول نظام سلامت، حضور متخصصان و كارشناسان بهداشت و درمان در نماز جمعه و آموزش چهره به چهره به نمازگزارن و راه اندازي كمپين غربالگري بيماريهاي ديابت و فشارخون در حوزه درماني ايرانشهر پيش بيني شده است.
وي ادامه داد: برگزاري رقابت هاي مختلف فرهنگي ويژه دانشجويان و دانش آموزان، آموزش به دانش آموزان در مدارس، ديدار با خانواده شهدا، ويزيت رايگان بيماران، عيادت از بيماران بستري، افتتاح مراكز سوء مصرف مواد و كاهش آسيب در شهرستان هاي ايرانشهر و دلگان از ديگر برنامه هاي هفته سلامت در حوزه اين دانشكده است.
استان سيستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسيم شده كه شهرستانهاي شمالي شامل زابل، هيرمند، زهك، هامون و نيمروز زير پوشش دانشگاه علوم پزشكي زابل و شهرستانهاي زاهدان، ميرجاوه، خاش، سراوان، سيب و سوران، مهرستان، چابهار و كنارك زير نظر دانشگاه علوم پزشكي زاهدان و شهرستانهاي ايرانشهر، سرباز، نيكشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زير پوشش دانشكده علوم پزشكي ايرانشهر قرار دارند.
دانشكده علوم پزشكي ايرانشهر واقع در جنوب سيستان و بلوچستان به جمعيتي بيش از 750 هزار نفر در حوزه 77 هزار كيلومتر مربع شامل شهرستان هاي ايرانشهر، دلگان، سرباز، فنوج، قصرقند و نيكشهر خدمات رساني مي كند.
7316 /8005 /6081

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «18طرح بهداشتي و درماني در ايرانشهر افتتاح و كلنگ زني مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3271) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا