دو هزار و 500 نفر از سيل زدگان شوش در چهار اردوگاه اسكان يافتند

به گزارش ايرنا رضا نجاتي شنبه شب در پنجمين جلسه ستاد بحران شهرستان شوش در مركز بهداشت آهودشت از توابع بخش شاوور اين شهرستان افزود:سه اردوگاه موقت در آهودشت و يك اردوگاه نيز در روستاي سيد سعد برپا شده و تعدادي پتو بين سيل زدگان توزيع شده است.
رئيس ستاد بحران شوش افزود: تمام امكانات و ظرفيت هاي شهرستان شوش از جمله حضور عوامل انتظامي و نيروهاي بسيج براي رسيدگي به مناطق سيل زده بسيج شده اند.
نجاتي از ارسال چند دستگاه بولدرز، كاميون و لودر جهت مقابله با سيل و جابجايي امكانات روستاهاي در معرض آبگرفتگي بخش شاوور خبر داد.
نماينده عالي دولت در شهرستان شوش اظهار داشت: مواد غذايي ، نان ، كنسرو و آب معدني بين سيل زدگان توزيع شده است.
نجاتي از ترميم سيل بندهاي اين شهرستان خبر داد و افزود: هر اقدامي كه منجر به كاهش خسارت ناشي از سيلاب شود در دستور كار قرار گرفته و در اين راستا ترميم و مقاوم سازي سيل بندها با جديت در دست انجام است.
فرماندار شهرستان شوش در ادامه از امدادرساني هوايي با بالگرد به مناطق سيل زده خبر داد و خاطر نشان كرد:دام روستاييان به محل هاي امن منتقل شده و علوفه مورد نياز آنها نيز تامين شده است.
نجاتي به ساكنان روستاهاي سيل زده اطمينان داد ستاد بحران شهرستان شوش با تمام توان در خدمت آن ها است و تا زمان بازگشت شرايط به حالت عادي در كنار آنهاست.
رئيس ستاد بحران شهرستان شوش در خاتمه به كمك هاي بهداشتي به مناطق سيل زده اين شهرستان اشاره كرد و گفت: مسئله بهداشت و درمان ساكنان روستاهاي سيل زده با قوت در حال انجام است و در اين خصوص نيز جاي نگراني نيست.
افزايش دبي رودخانه دز از نخستين ساعات بامداد روز پنجشنبه هفته گذشته، موجب آب گرفتگي تعدادي از روستاهاي پايين دست اين رودخانه در شهرستان شوش شده است.
شهرستان شوش در فاصله 100 كيلومتري اهواز مركز استان خوزستان واقع شده و داراي سه بخش و بيش از 220 روستاست.
7280/6068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو هزار و 500 نفر از سيل زدگان شوش در چهار اردوگاه اسكان يافتند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3274) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا