ما هم بلدیم از فوتبال لذت ببریم

درس بزرگ دربي تهران

ما هم بلدیم از فوتبال لذت ببریم

یکشنبه 29 فروردین 1395 0

فوتبال ایران - یک لحظه به برد و باخت دربی تهران کاری نداشته باشید. یک لحظه تصور کنید نه طرفدار این تیم هستید، نه هوادار آن تیم.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ براي چند ثانيه به ذهن خود استراحت بدهيد تا به اين جمع‌بندي برسيد كه فوتبال همان ورزشي كه مي‌گفتند ما از آن لذت نمي‌بريم و ما را متهم مي‌كردند كه بلد نيستيم با فوتبال عشق كنيم، چه شور و شوقي به ارمغان آورد.

در برخي موارد، البته آنها حق داشتند. يعني گاهي وقت‌ها چنان اين ورزش در كشور ما بي‌برنامه، خشن و اعصاب‌خردكن مي‌شود كه به كلي فراموش مي‌كنيم چگونه بايد از آن لذت برد.

با اين همه‌‌؛ آخرين دربي تهران براي پايان تمام اين توهمات كافي بود. يعني همه دوستاني كه مي‌گفتند ما از فوتبال لذت نمي‌بريم، امروز فهميدند نه تنها ما كه گاهي وقت‌ها سختگير مي‌شويم بلكه حتي بينندگان تلويزيوني دربي و افراد حاضر در ورزشگاه از اين بازي لذت بردند.

صرف‌نظر از نتيجه به دست آمده‌‌؛ اين فوتبال ايران بود كه روز دربي پيروز شد؛ فوتبالي كه بيشتر زشتي‌ها در آن منعكس مي‌شد، اين بار ميزبان رقابتي بود كه همه از آن لذت برديم.

تيم بازنده بي‌گمان از نتيجه‌اي كه رقم خورده، ناراحت است اما حتي استقلال هم هيچ‌وقت در اين بازي به فكر ضدفوتبال نبود. استقلال هرگز زير توپ نزد. تماشاگران هم از دربي لذت بردند. آنها كه باختند، اگرچه ناراحت بودند اما شكست را پذيرفتند. تيم برنده هم كه طبيعتاً در پوست خود نمي‌گنجيد.

خلاصه ما هم بلديم از فوتبال لذت ببريم و اين مهم‌ترين درس دربي تهران بود.

دربی


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ما هم بلدیم از فوتبال لذت ببریم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3284) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی