بازداشت ده ها نفر درتظاهرات ضد ترامپ در نیویورك

شب گذشته(چهارشنبه)هزاران نفر ازمردم نیویورك با اجتماع درمقابل هتل هایت در خیابان 42 شهر نیویورك كه ضیافت سالانه حزب جمهوریخواه آمریكا در آن برگزار می شد به دادن شعارهایی علیه دونالد ترامپ و اظهارات نفرت پراكنانه او پرداختند.
به گزارش رسانه های آمریكایی در این تظاهرات كه نزدیك به دو ساعت درمقابل هتل مذكور ادامه داشت ده ها نفر از تظاهركنندگان بازداشت شدند.
برخی رسانه ها شمار بازداشت شدگان را 31 نفر اعلام كرده و نوشته اند كه برگزاركنندگان این تظاهرات همزمان بر روی صفحه فیسبوك خود نوشتند : وقت آن رسیده است كه نیویوركی ها بر شانه كسانی كه این شهر را بنا كرده اند بایستند و بگویند كه آقای ترامپ شما از زبان ما حرف نمی زنید و ما اجازه نمی دهیم نفرت پراكنی ها، بیگانه هراسی ها، نژاد پرستی های تو بیش از این بی پاسخ بماند.
به گزارش سی بی س گروهی از تظاهركنندگان درحالی كه كاركنان رسانه ها را با خود همراه داشتند به داخل آسانسور های هتل یورش بردند و موجب هراس میهمانان بر جسته جمهوریخواه در این ضیافت شدند.
برهمین اساس ساعاتی قبل از این میهمانی گروه زیادی از تظاهركنندگان به گردهمایی تبلیغاتی دیگری كه ترامپ درمنطقه لانگ آیلند نیویورك برگزار می كرد یورش برده و این مراسم را نیز مختل كرده بودند.
تظاهركنندگان درمقابل هتل یاد شده به خبرنگاران گفتند ترامپ تا زن ها، مسلمانان، مكزیكی ها و مهاجرین و تقریبا هر كس را كه توانسته مورد حمله قرار داده و پیام های نفرت و بیگانه هراسی او شعله های تعصب كوری را در این كشور بر افروخته كه سبب خشونت های منجر به مرگ یكی از ساكنین این شهر شده است.
شبك -4-541 / 1064

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازداشت ده ها نفر درتظاهرات ضد ترامپ در نیویورك» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-33) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا