امام جمعه ايلام: ورزش همگاني موجب سلامتي، پويايي و نشاط جامعه مي شود

به گزارش ايرنا از روابط عمومي اداره كل ورزش و جوانان استان ايلام، حجت الاسلام والمسلمين محمدنقي لطفي در ديدار مديركل، معاونين و كاركنان اداره كل ورزش و جوانان استان ايلام گفت: اگر فرهنگ ورزش همگاني در جامعه حاكم شود آن جامعه بالنده و پويا است.
وي اظهار كرد: بايد با استفاده از امكانات نعمت ورزش را در جامعه نهادينه كرد و موقعيت را براي فعاليت ورزش همه اقشار جامعه اعم از مرد و زن، پير و جوانان و حتي كودكان ايجاد كرد چون با ورزش سلامتي بدست مي آيد.
نماينده ولي فقيه در استان ايلام با بيان اينكه به بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي، ورزش كشورمان در مجامع بين المللي خوب درخشيده است، افزود: درخشش ورزش براي كشورمان دو خصوصيت ارزشمند دارد، اولين خصوصيت ورزش بدست آوردن ارزش و عزت براي كشور است چرا كه ورزشكاران با حفظ اصول اسلامي و اخلاقي در ميادين ورزشي جهاني حاضر مي شوند و با كسب قهرماني براي كشور افتخار آفريني مي كنند.
حجت الاسلام لطفي مواجه نشدن ورزشكاران حتي با علم به از دست دادن مدال در برابر ورزشكاران رژيم جعلي صهيونيستي را ديگر ارزش ها و خصوصيت فراملي ورزش در جمهوري اسلامي ايران دانست.
وي يادآور شد: در استان ايلام جوانان مستعد زيادي داريم كه انتظار مي رود اين ظرفيت ها با عالي ترين حد ممكن تربيت شوند تا هم براي خود و هم براي كشور و استان افتخار آفريني كنند.
مدير كل ورزش و جوانان ايلام نيز در اين ديدار گزارشي ار عملكرد سال 94 ارائه كرد و گفت: با شروع سال جديد موفقيت هاي ورزشي ورزشكاران اين استان در عرصه هاي بين المللي نيز آغاز شده است.
بهروز حيدرزاده تاكيد كرد: هم اكنون دو تيرانداز و يك مربي از اين استان در مسابقات جهاني تيراندازي برزيل شركت كرده اند و در رشته وزنه برداري هم وزنه بردار ارزنده ايلامي به مسابقات آسيايي اعزام مي شود.
وي افزود: از جمله رويكردهاي اين اداره كل در سال جديد سال جديد توسعه بيشتر ورزش همگاني و ارزش هاي فرهنگي در ميان ورزشكاران در كنار توسعه ورزش قهرماني است.
مدير كل ورزش و جوانان ايلام اظهار كرد: بدنبال اين هستيم كه با همكاري ادارات و دستگاه هاي مرتبط با حوزه جوانان، استاندار و فرمانداران دغدغه هاي جوانان و آسيب هاي اجتماعي مربتط با آنها را كاهش دهيم.
9002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه ايلام: ورزش همگاني موجب سلامتي، پويايي و نشاط جامعه مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3336) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا