خسارت 520 میلیارد ریالی بارندگی به ملایر

عبدالعظيم رضايي روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين ميزان خسارت بر اساس بررسي هاي انجام شده از سطح شهرها، بخش ها و روستاهاي اين شهرستان برآورد شده است.
وي اظهار كرد: خسارت هاي وارد شده بيشتر در تخريب منازل مسكوني روستايي و برخي مناطق شهري، انبار علوفه و احشام، زمين ها و مزارع كشاورزي، قطع درختان، تاسيسات برق و موارد آبگرفتگي در معابر، جداول و تخريب منازل بوده است.
وي با بيان اينكه بارندگي به بخش هاي دولتي، خصوصي و مردم خسارت هايي را وارد كرده، افزود: بارندگي ها در چهار روز گذشته خسارت جاني در اين شهرستان در برنداشت و در روستاهاي ملاير نيز وقوع سيلاب به طور جدي گزارش نشد.
رضايي ادامه داد: تدابير و تهميدات لازم توسط ستاد مديريت بحران شهرستان انديشيده شد و ستاد بحران آمادگي كامل را در زمان بارندگي و مقابله با هرگونه مشكل و رخدادي داشت.
وي بيان كرد: بيش از 41 مورد خسارت گزارش شد كه بيشترين خسارت ها در بخش سامن و مركزي بوده است.
فرماندار ويژه ملاير گفت: به طور مداوم گزارش وضعيت بارندگي و آبگرفتگي در سطح شهرستان از طريق شهرداران، بخشداران و دهياران در سطح روستاها و شهرستان رصد شد و اقدامات لازم در همان زمان صورت گرفت.
رضايي بيان كرد: ميزان بارش ها طي چند روز اخير 146 ميليمتر گزارش شد كه در مجموع ميزان بارش ها در سال زراعي امسال به 471 ميليمتر رسيد و رشدي 50 درصدي را نسبت به سال زراعي قبل نشان مي دهد.
وي با بيان اينكه بر اثر بارندگي هاي اخير ذخيره آب در سد كلان نيز بسيار خوب است، افزود: در بارش هاي چند روز اخير ظرفيت آب سد كلان به 75.38 مترمكعب رسيد.
رضايي ظرفيت سد كلان ملاير را 45 ميليون متر مكعب عنوان كرد و گفت: بر اثر بارندگي هاي اخير حدود 39 ميليون مترمكعب آب سد كلان بالا آمد، اما سر ريز نشد و در حال حاضر نيز آب ورودي به سد كلان 17 متر مكعب در ثانيه است.
وي ادامه داد: سد مخزني كلان ملاير دو ميليون مترمكعب آب نياز دارد تا به ارتفاع برسد و شش ميليون متر مكعب آب نياز دارد تا سرريز شود.
بر اثر بارندگي هاي اخير شهرستان ملاير با 146 ميليمتر بيشترين ميزان بارندگي را داشت.
اين شهرستان با دارا بودن جمعيتي بالغ بر 300 هزار نفر در 75 كيلومتري شهر همدان واقع شده است.
7528/6993

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خسارت 520 میلیارد ریالی بارندگی به ملایر» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3400) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا