اسكان بيش از 2 هزار و 500 سيل زده شهرستان شوش

به گزارش ايرنا رضا نجاتي شنبه شب در پنجمين نشست ستاد بحران شهرستان شوش در مركز بهداشت آهودشت از توابع بخش شاوور اين شهرستان افزود: سه اردوگاه موقت در آهودشت و يك اردوگاه نيز در روستاي سيد سعد برپا شده و تعدادي پتو بين سيل زدگان توزيع شده است.
وي ادامه داد: تمام امكانات و ظرفيت هاي شهرستان شوش از جمله حضور نيروهاي انتظامي و بسيج براي رسيدگي به مناطق سيل زده بسيج شده اند.
رئيس ستاد بحران شوش از ارسال چند دستگاه بولدرز، كاميون و لودر براي مقابله با سيل و جابجايي امكانات روستاهاي در معرض آبگرفتگي بخش شاوور خبر داد.
وي اظهار كرد: مواد غذايي، نان، كنسرو و آب معدني بين سيل زدگان توزيع شده است.
فرماندار شوش از ترميم سيل بندهاي اين شهرستان خبر داد و افزود: هر اقدامي كه منجر به كاهش خسارت ناشي از سيلاب شود در دستور كار قرار گرفته و در اين راستا ترميم و مقاوم سازي سيل بندها با جديت در دست انجام است.
نجاتي از امدادرساني هوايي با بالگرد به مناطق سيل زده خبر داد و خاطر نشان كرد: دام روستائيان به محل هاي امن منتقل شده و علوفه مورد نياز آنها نيز تامين شده است.
وي به ساكنان روستاهاي سيل زده اطمينان داد ستاد بحران شهرستان شوش با تمام توان در خدمت آن ها است و تا زمان بازگشت شرايط به حالت عادي در كنار آنهاست.
رئيس ستاد بحران شهرستان شوش به كمك هاي بهداشتي به مناطق سيل زده اين شهرستان اشاره كرد و گفت: مسئله بهداشت و درمان ساكنان روستاهاي سيل زده با قوت در حال انجام است و در اين خصوص نيز جاي نگراني نيست.
افزايش دبي رودخانه دز از نخستين ساعت هاي بامداد روز پنجشنبه هفته گذشته، موجب آب گرفتگي تعدادي از روستاهاي پايين دست اين رودخانه در شهرستان شوش شده است.
ساكنان 13 روستاي شهرستان شوش در پي طغيان رودخانه دز تخليه و جابجا شدند.
شهرستان شوش در فاصله 100 كيلومتري اهواز مركز استان خوزستان واقع شده و داراي سه بخش و بيش از 220 روستاست.
2077/7280/6068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسكان بيش از 2 هزار و 500 سيل زده شهرستان شوش» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3402) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا