مسیدورو در مسیر مسی

«مسي طلايي» از بوكا مي‌آيد

مسیدورو در مسیر مسی

یکشنبه 29 فروردین 1395 0

فوتبال جهان - «مسی آینده فوتبال دنیا»، این لقبی است که برای هافبک جوان بوکاجونیورز در نظر گرفته‌اند.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ چه كسي مي‌تواند بهتر از ليونل مسي باشد؟ اين سؤالي است كه سال‌ها در اذهان فوتبال‌دوستان نقش بسته است اما پاسخ اين سؤال باز هم از آرژانتين مي‌‌آيد. «مسي آينده» فوتبال جهان از باشگاه بوكاجونيورز مي‌‌آيد. بازيكني كه همگان او را ستاره مستطيل سبز در سال‌هاي آتي مي‌دانند اما به راستي مسي جديد كيست؟

اهل بوئنس آيرس
الكسيس ناهوئل مسيدورو كه نام خانوادگي‌‌اش بي‌شباهت به ليونل مسي نيست، درست يك سال قبل از جام جهاني‌ 1998 فرانسه در بوئنس آيرس پايتخت آرژانتين متولد شد. الكسيس در 13 سالگي توسط استعدادياب‌هاي باشگاه بوكاجونيورز كشف شد تا كار خودش را در همين باشگاه شروع و مدارج ترقي را پله پله طي كند.

ستاره تيم دوم بوكا
پسرك راست پاي آرژانتيني كه تتوي آرم باشگاه روي دستش نشان از تعصب بيش از حدش به بوكاجونيورز دارد، در نيمه دوم سال 2015 براي تيم دوم بوكا 8 گل به ثمر رساند و با شروع سال جديد هم 5 گل ديگر به آن اضافه كرد. اين اتفاقات خوب باعث شد الكسيس اولين بازي خود در تيم اصلي بوكا را شب گذشته مقابل آلدوسيوي انجام دهد. مسيدورو كه از سوي روزنامه‌هاي آرژانتين به او لقب «مسي طلايي» داده‌اند، نقش هافبك تهاجمي را ايفا مي‌كند و از خصوصيات بارزش مي‌توان به نترس بودن، قدرت دريبل‌زني و توانايي حمل توپ اشاره كرد.

هم‌تيمي توس
يكي از نكات تأثيرگذار براي الكسيس اين است كه او شانس تمرين و بازي كنار كارلوس توس را دارد. اتفاقي كه مي‌تواند در مسير يادگيري اين بازيكن كمك حالش باشد. همان‌طور كه خودش هم در صحبت‌هايش عنوان مي‌كند: «توس در تمرينات درباره زندگي‌‌اش با ما حرف مي‌زند و اينكه چطور از سختي‌ها عبور كرد تا براي تيم اصلي بازي كند.»

مقايسه با مسي
به نظر مي‌رسد مسيدورو بيشتر در نام خانوادگي‌‌اش با مسي شباهت داشته باشد. مسيدورو‌راست پا است ولي پاي تخصصي مسي چپ. مسيدورو متولد بوئنس آيرس است و فوتبال حرفه‌اي‌‌اش را با بوكاجونيورز شروع كرده اما شماره 10 بارسلونا در منطقه روساريو به دنيا آمده و باشگاه اولدبويز آغازگر مسير فوتبالي‌‌اش بوده است. از نظر قدي هم مسي با 170 سانتي‌متر، 5 سانتي‌متر از مسيدورو بيشتر دارد اما سبك بازي او مهمترين فاكتور است كه به پسرك آرژانتيني شباهت دارد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسیدورو در مسیر مسی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-3416) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی